Mesleki İngilizce Eğitimleri | British English

Bilgi Formu

Adınız Soyadınız (Gerekli)

Telefon (Gerekli)

Epostanız (Gerekli)

Şube Seçiniz (Gerekli)


MESLEKİ İNGİLİZCE EĞİTİMLERİ

BritishEnglish‘te Mesleki İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz öncelikle seviye tespit sınavına tabi tutulurlar ve hemen ardından ihtiyaç analiz tespiti yapılır.

Bu çalışmaların ardından aday öğrencimiz A2-B1 seviyesinde İngilizceye sahipse ve mesleki alanda İngilizce eğitimi almak istiyorsa, muhasebe, hukuk İngilizcesi, lojistik, pazarlama, reklam, eczacılık, satın alma ve satış, otomotiv, havacılık, kabin ekibi, insan kaynakları, telekomünikasyon alanlarında eğitimimize katılabilirler.

Bu eğitimlerimiz birebir yada sınıf dersi olarak programlanabilmektedir.

Mesleki İngilizcede hedefimiz kişilerin mesleklerinde ihtiyaç duydukları kelime öğretimini yapılandırırken, özellikle sözlü iletişimde dili başarılı bir iletişim aracı olarak rahatça kullanabilmelerini sağlamaktır.

Meslek alanlarına özel hazırlanmış kitaplarımızın yanında bu eğitimi alan öğrencilerimize eğitimleri tamamlandıktan sonrada rahatça kullanabilecekleri, iş yaşamında günlük yapılardan oluşturulan dökümanlar sunulmaktadır.

CAMBRIDGE BUSINESS ENGLISH SINAVLARINA HAZIRLIK

İşverenlerinize gündelik durumlarda İngilizce dilinde etkili iletişim kurabileceğinizi göstermek önemlidir. Sizi bunun için üç iş İngilizcesi sınavına hazırlıyoruz.

  1. Cambridge English: Business Preliminary (BEC Preliminary)
  2. Cambridge English: Business Vantage (BEC Vantage)
  3. Cambridge English: Business Higher (BEC Higher)

Cambridge English: Business Preliminary, üç Cambridge English İş İngilizcesi sertifikasından ilkidir. Bu yeterlilik derecesi, işle ilgili gündelik pratik durumlarda İngilizce iletişim kurabileceğinizi gösterir. Cambridge English: Preliminary (PET) sınavıyla aynı seviyede olan BEC, iş İngilizcesi odaklıdır.

Yeterlilik seviyesi: Orta seviye Intermediate = Avrupa Ortak Dil Kriterleri’ne göre B1.

Bu sınava kimler girmeli?

Bu sınava İngilizcesini kariyerine yönelik geliştirmek isteyen adaylar girmelidir. BEC Preliminary’ye hazırlanmak, uluslararası iş dünyasında çalışmak için ihtiyacınız olan İngilizce becerilerinde sağlam bir temel oluşturmanızı sağlayacaktır.

Sınava girebilmek için şu becerileri kazanmış olmanız gerekir:

  • Kısa telefon görüşmelerini ya da genel iş görüşmelerini takip edebilmek
  • Talimat verme ya da genel taleplere cevap verme gibi pratik işleri görüşebilmek
  • Kısa açıklayıcı iş mektupları ya da e-postalar yazabilmek.

İş İngilizcesi sınavları üç bölümden oluşur. Okuma-Yazma ve Dinleme sınavları aynı gün yapılır. Konuşma sınavına ise başka bir gün girmeniz gerekebilir. Konuşma sınavı, iki sınav gözetmeni ve diğer sınav adaylarından bir ya da ikisinin katılımıyla yapılır.

BEC Preliminary Okuma-Yazma Dinleme Konuşma
Verilen süre 1 s. 30 dk. 40 dk. 12 dk.
Puanlar (toplamın %’si) 50% 25% 25%