TOEFL

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen, başta Avustralya, Amerika Birleşik Devletlerii İngilitere, Kanada olmak üzere 130 ülkede geçerliliği olan bir sınavdır. TOEFL sınavından alınan iyi bir puan İngilizce Yeterlilik belgesi olarak kabul edilir.

TOEFL SINAVI

Reading (okuma), writing (yazma), listening (dinleme), speaking (konuşma) yeterliliklerini ölçmeye odaklanmış, artık IBT olarak uygulanan, ortalama 4 saatte tamamlanabilen bir sınavdır.

Sınav sonuçları İngilizce seviyesinin durumuna göre orta ve ileri olarak sınıflandırılır.

TOEFL IBT sınavı hemen her hafta düzenlenir. Sınava girmeden önce randevu almak gerekir ve bir öğrenci sınava dilediği kadar katılabilir. ancak iki sınavı arasında 12 günden az zaman olamaz.

BritishEnglish’in alanında uzmanlaşmış Türk ve yabancı öğretmenleriyle yürüttüğü, TOEFL hazırlık programına katılmadan önce aday öğrencimize seviye belirleme testi uygulanır. Bu test sonucunda İngilizce yeterlilikleri C1 seviyesinde olan öğrencilerimiz direk programa alınabilirler.

Seviyesi C1‘in altı olan öğrencilerimiz gerek sınıf dersi, gerekse özel dersler yardımıyla hızla program başlangıcı için hedeflenen C1 seviyesine ulaştırılır.
İnteraktif formatta ve en yeni teknolojileri kullanarak, öğrenci merkezli hazırlanan TOEFL hazırlık programımız, günlük yaşam akışınızı etkilemeden, dil hakimiyetinizi kuvvetlendirerek, hedeflediğiniz puanı almanızı sağlayacaktır.