Adınız Soyadınız (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Epostanız (Gerekli)

  Şube Seçiniz (Gerekli)


  Aile Birleşimi: Almanca Kursu

  BritishEnglish yabancı dil okulları 1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlayan eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Almanya’nın yurtdışı temsilcilikleri ve yabancılar dairesi, Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavını basit düzeyde Almanca bilgisini gösteren belge olarak kabul etmektedir. Bu sınav, sunulmuş olan en basit düzeydeki, sınavdır.

  Aile Birleşimi Sınavı için

  Basit düzeyde Almanca bilgisi ne anlama gelmektedir? Neleri yapabilmem gerekiyor?

  Konuştuğum kişiler yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşurlarsa, kısa, oldukça basit soruları, talimatları ve mesajları anlayabiliyorum ve bunlara karşılık verebiliyorum. Kendimi ve başkalarını tanıtabiliyorum ve başka kişilere, kendileri hakkında sorular yöneltebiliyorum, örneğin nerede oturdukları gibi. 

  Kısa yazılı mesajları, örneğin bilgilendirme levhaları ve küçük ilanları, anlayabiliyorum. Rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları nitelendirebiliyor ve anlayabiliyorum. Basit formları örneğin ad, adres ve yaş gibi kişisel bilgilerimi doldurabiliyorum. Kısa kişisel mesajlar yazabiliyorum.

  BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak Aile Birleşimi sınavına hazırlık kursumuz ile her zaman yanınızdayız.

  Aile Birleşimi ve Sınavı Nedir ?

  Almanya’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenen, Eğitim, Çalışma amaçlı gitmek isteyen herkes aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilmektedir. Ancak Alman Hükümeti, aile birleşimi yapabilmek için bazı şartlar aramaktadır. (UYUM/ENTEGRASYON YASASI). Almanya’ya gidecek kişi Almanya’daki yaşama daha kolay uyum sağlayabilmesi, temel ve günlük ihtiyaçlarını giderebilesi için yeterli seviyede Almanca bilmesi gerekmektedir.

  Alman Konsolosluğunun aile birleşimi vizesi için gerekli gördüğü Almanca dil yeterlilik sınavını başarıyla geçmek zorundadır.

  Aile birleşimi ile Almanya’ya giden kişi önce Türkiye’de bir Almanca aile birleşimi kursuna gitmek zorundadır. Almanca kursu bitiminde merkezi sistem yapılan Alman Konsolosluğunun istediği Almanca dil yeterlilik sınavından gereken puanı almalıdır.

  ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ A 1 SINAVI NEREDE YAPILIR?
  Almanca aile birleşimi sınavı İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılır. Sınav merkezi sistemdir.
  AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI TARİHLERİ ALMANYA İÇİN NE ZAMANDIR?
  Önceden 15 günde bir yapılan sınav bu kış genellikle ayda bir yapılıyor.
  ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINDA KAÇ PUAN ALMAK ZORUNDAYIM?
  Almanca sınavında 100 üzerinden 60 puan alınmalıdır.
  ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU NEDİR?
  Birçok Almanca kursları vardır. Ancak konsolosluğun istediği Goethe sertifikası sınavına doğru hazırlanabilmeniz için aile birleşimi eğitimi ve sınavları konusunda deneyimli eğitmen kadrosu olan yerlerde hazırlanmanız doğru olacaktır. Çünkü Almanca sınavı Alman eğitim sistemine uygun ve uyum yasası şartlarına göre yapılmaktadır. Bu nedenle gittiğiniz Almanca kursu öğretmenlerinin Almanya, Avusturya, İsviçre eğitimli ve Almanya’nın kültürünü bilen kişiler olması başarınız ve uyum sürecini hızlandırmanız için daha iyi olacaktır. Almanca sınavında Alman kültürüne ait sorular bulunmaktadır. Almanya sınav sistemi de Türkiye’dekinden farklıdır.
  ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINDA NELER SORULUR?
  Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavını basit düzeyde Almanca bilgisini gösteren belge olarak kabul etmektedir. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı iki bölümden oluşmaktadır: 65 dakika süren bir yazılı sınav ve 15 dakika süren bir sözlü sınavdan oluşmaktadır. Yazılı sınavda, günlük yaşamdaki kısa konuşmaları, özel telefon mesajlarını ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama ilişkin kişisel kısa bir metin yazarsınız.

  Sözlü sınav, grup halinde yapılır. Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.

  Özetlemek gerekirse ;

  Almanca sınavı dört bölümden oluşur:

  1- DİNLEME: Dinletilen konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajları anlayarak sorulan sorulara cevap verme

  2- OKUMA: Size verilen okuma parçalarına ait soruları cevaplama

  3- YAZMA: Herhangi bir yere başvurabilmek için verilen formları doldurma ve bir mail veya Almanca mektup yazma

  4- KONUŞMA: Kendini tanıtabilme, soru sorabilme, sorulan sorulara cevap verme

  Uzman ve tecrübeli Eğitmenlerle Grup ve Birebir Eğitimler.Hızlandırılmış Kurslar Öğrenci istek doğrultusunda kendi programına uygun ders saatleriyle British English Dil Kursları olarak Sınavı Garantiliyoruz.Bu Başarıya Birlikte İmza Atıyoruz.

  Aşağıdaki alandan eğitim danışmanımıza ulaşabilirsiniz
  //
  Eğitim Danışmanı
  Online
  Whatsapp ile hemen iletişim kur