Etiketler: ayt sınavı, hızlandırılmış yks kursu, lys5 hazırlık, tyt sınavı, üniversite hazırlık, ydt sınavı hazırlık, yks dil sınavı, YKS Sınavı Hazırlık

Marmara Üniversitesi Sosyal Liderler Kulübü öğrencilerinin düzenlediği 2. Liderlik ve Öncülük Zirvesine destek olduk.

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak her zaman öğrencilerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. 1975 Yılından bu yana eğitime, öğrenciye her zaman destek olmayı hedef edinmenin gururunu yaşıyoruz. 6 Aralık 2018 tarihinde Marmara Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte Emre Büyükkalfa, Pınar Özkent, Tuna Aktuna, Tanya Hazal Kaysoydu, Emre Gökşin ve Aslı Karabulut sahne aldı.

Marmara Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte BritishEnglish dil okulları olarak öğrencilere çekiliş ile indirimli eğitim imkanı sağladık. Ayrıca bir öğrenciye de %100 burs imkanı sağladık.

Medipol Üniversitesi Genç Kızılay Kulübü tarafından Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklere destek olduk. Kan Bağışı organizasyonuna katılan öğrencilerle çekilişler düzenledik.

Genç Kızılay öğrencileri tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile Gençler Kan Veriyor Geleceğe Can veriyor sloganıyla 904 Ünite Kan ile büyük bir başarıya imza atmıştır.

Kendilerini tebrik ediyoruz.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınavları güz dönemi ara sınavı için geri sayım başladı. British English yabancı dil okulları olarak AÖF Yabancı dil sınavlarına hazırlık programlarımıza katılan öğrencilerimize başarılar dileriz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde güz dönemi ara sınavı 24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri için hazırladığımız eğitim programları hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için; İngilizce bölümü için tıklayınız, Diğer dünya dilleri için tıklayınız, Üniversite sınavlarına hazırlık için tıklayınız, YKS (YDT) (ESKİ LYS5) sınavı hazırlık kursları için tıklayınız.

British English yabancı dil okulları olarak 1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlıyoruz. Eğitimlerimizde her öğrencimizin eğitim düzeyi ve katılacağı sınava yönelik özel olarak hazırlanmış ulusal ve uluslararası kabul görmüş metodlar ile öğrenim sağlıyoruz.

AÖF SINAVLARI HANGİ TARİHTE?

Güz Dönemi Ara Sınavı: 24-25 Kasım 2018

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 12-13 Ocak 2019

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 13-14 Nisan 2019

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı: 20 Temmuz 2019

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ HAKKINDA

Uzaktan öğretim “öğrencinin iletişim teknolojilerinden yararlanarak öğrenmesini sağlayan” çağdaş bir uygulamadır. Gelişmiş ya da gelişmekte olan pek çok ülkede uygulanmakta olan uzaktan öğretim yoluyla her yaş, her gelir ya da her meslek grubundan insanın üretkenliklerini yitirmeden, öğrenimlerini kendi hız ve kapasitelerine göre ayarlayarak eğitimlerini sürdürdükleri bir sistemdir. Farklı mekânlardaki öğrenci, öğretim elemanı ve eğitim araçlarını iletişim teknolojileri ile bir araya getiren eğitim modellerini kapsayan uzaktan eğitim, çağın teknolojisinden yararlanılmasını sağlayan bir eğitim felsefesidir.

Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, ülkemizde çağdaş anlamda uzaktan eğitim modeli ile yükseköğretim yapan ilk kurumdur.

Türk yükseköğretim sisteminde 1982 yılında kurulan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrencisi ve 2 milyon 820 bin mezununa açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi ülkemizde yükseköğrenim talebini karşılamada sağladığı kapasite yanında milli eğitim, sağlık, ilahiyat, tarım, polis, jandarma, kara, deniz, hava komutanlıkları ve adalet personeline yönelik önlisans, lisans tamamlama ve lisans eğitimlerini açıköğretim sistemi ile sürdürmektedir. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Türkiye ekonomisi ve iş yaşamına sağladığı geniş ölçekli katkılarla saygınlık kazanmış ve uluslararası rekabette başarılara imza atmış sektör temsilcisi kuruluşlara yönelik insan kaynağı geliştirme projeleri aracılığıyla toplumumuzun eğitim düzeyinin artmasına büyük katkıda bulunan çağdaş bir eğitim kurumudur.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi eğitim yaptığı toplam 19 lisans, 39 önlisans programıyla, ulusal sınırları aşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Kuzey Amerika, Suudi Arabistan ve çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına eğitim hizmetini çağdaş Açıköğretim Sistemi ile götürüyor. Bugün Türkiye’de üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin yaklaşık yarısı Anadolu Üniversitesi öğrencisi ve Açıköğretimli.

British English olarak sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz.

 

BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak 1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlıyoruz. Marmara Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Kulübü tarafından yapılan etkinliğe sponsor olarak öğrencilerin yanında olduk. Eğitim hayatlarında daha başarılı olabilmeleri için bir çok öğrenciye burs verilmiştir.

Tüm öğrencilere başarılar dileriz.

Türk Hava Yolları yayınladığı bildiri ile Kabin Memuru ve Hostes alacağını duyurdu. Kabin memuru olmak isteyenlerde aranan en önemli kriter yabancı dil bilgisidir. BritishEnglish yabancı dil okulları olarak THY tarafından istenen yabancı dil sınavlarında en önemli hazırlık eğitimini 43 yıllık tecrübemiz ile vermekteyiz.

BritishEnglish Dil Okulları olarak 43 yıldır Türkiye’de dil eğitimleri konusunda öncü olmuştur. Yabancı dil eğitimlerinde en önemli unsur kurumun M.E.B. onaylı olması ve uluslar arası eğitim programlarını takip ediyor olmasının yanı sıra destekleyici etkinlikler sağlıyor olması önemlidir.

Tam da bu anlamda BritishEnglish Dil Okulları olarak Avrupa Dil Teşvik Ödüllü club programları ile eğitimi desteklemektedir.

Türk Hava Yolları personelinin dil eğitimlerinde tercih ettiği kurum olan BritishEnglish, Pilot adayları, Hava Aracı Teknisyeni, Hava Trafik Kontrolörü, Uçuş Harekât Uzmanı ve Kabin Memuru adaylarına etkin ve başarı odaklı eğitimler sunmaktadır. Eğitimlerimizin temel hedefi THY tarafından kabul edilen dil yeterliliğini ön planda tutarak dil sınavında üstün başarı sağlamaktır.

Eğitmenlerimiz bu konuda titizlikle eğitim programı hazırlamaktadır.

THY Sınavları Hazırlık Kursu sayfamızda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olan, yaptığı uluslararası sponsorluklar ve kazandığı birçok ödül ile ülkemizi bütün dünyada gururla temsil eden Türk Hava Yolları, kadrosunu daha da güçlendirmek için iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bayan kabin memuru hostes alımı gerçekleştireceğini duyurdu. THY’nin personel alımı ilanına yoğun ilgi gösteren bireyler, başvuru şartlarını araştırıyor. Peki, 2018 THY hostes alımı başvuru şartları neler?

THY KABİN MEMURU BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

– T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

– 01/01/1988 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak

– En az lise mezunu olmak

– İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

– Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

– Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak (En az 31.12.2019 tarihine kadar tecilli olmak)

SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLAR NELERDİR?

– Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

– Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

– THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

– Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

THY BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL

– Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

– İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.

– Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

– Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

THY HOSTES ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

THY Tarafından Yapılan Duyuru

THY A.O.’DA KABİN MEMURU OLMAK…

Adaylarımız, seçme ve değerlendirme süreçleri sonunda başarılı oldukları takdirde kendilerinden Kabin Memurluğu eğitimine başlama öncesi evrak ve uçuşa uygun olduklarına dair sağlık raporu istenecektir. Bu aşamada uygun olan adaylar Kabin Memurluğu eğitimine davet edilecektir.

THY A.O.’da Kabin Memurluğu eğitimleri İstanbul’da gerçekleştirilmekte olup Kabin Memuru adayları, eğitimleri süresince sadece mevcut Ortaklık servislerinden ve personel yemekhanesinden yararlanabilecektir.

Kabin Memuru adayları, eğitim sonunda başarılı oldukları takdirde THY A.O.’da Kabin Ekibi üyesi olarak göreve başlayacaklardır.

THY A.O.’da Kabin Ekibi personeli Ortaklığın ana üssü olan İstanbul’da görev yapmaktadır. Bununla beraber THY A.O. personeli, Ortaklık tarafından tayin edildiği noktada ikamet etmeyi kabul ve taahhüt etmekle yükümlüdür.

Kabin Memurluğu mesleği, üniforma kullanmayı gerektiren bir meslek olup, THY A.O.’da Kabin Ekibi üyesi olarak görev yapanlar Ortaklığın halen geçerli olan Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı ve Temsil El Kitabı’nda yeralan düzenlemeler (örneği aşağıdaki resimde yeralan) doğrultusunda görev yapmayı kabul ve taahhüt etmekle yükümlüdür.

ADAYLARIMIZIN DİKKATİNE!

  • Başvurunun geçerli sayılabilmesi için tüm ilan kriterlerinin karşılanması gerekmektedir. Bir mağduriyet durumu oluşmaması için, ilan kriterlerine uygun olunmadığı halde uygun seçenekler işaretlenerek başvuru yapılmamasını önemle hatırlatırız.
  • İlan kriterlerini karşılamayan adaylar, uygunsuzlukları tespit edildiğinde süreç dışı kalacaktır.
  • THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylarımızın başvuruları geçerli sayılmayacaktır.