BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak 1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlıyoruz. Marmara Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Kulübü tarafından yapılan etkinliğe sponsor olarak öğrencilerin yanında olduk. Eğitim hayatlarında daha başarılı olabilmeleri için bir çok öğrenciye burs verilmiştir.

Tüm öğrencilere başarılar dileriz.

Türk Hava Yolları yayınladığı bildiri ile Kabin Memuru ve Hostes alacağını duyurdu. Kabin memuru olmak isteyenlerde aranan en önemli kriter yabancı dil bilgisidir. BritishEnglish yabancı dil okulları olarak THY tarafından istenen yabancı dil sınavlarında en önemli hazırlık eğitimini 43 yıllık tecrübemiz ile vermekteyiz.

BritishEnglish Dil Okulları olarak 43 yıldır Türkiye’de dil eğitimleri konusunda öncü olmuştur. Yabancı dil eğitimlerinde en önemli unsur kurumun M.E.B. onaylı olması ve uluslar arası eğitim programlarını takip ediyor olmasının yanı sıra destekleyici etkinlikler sağlıyor olması önemlidir.

Tam da bu anlamda BritishEnglish Dil Okulları olarak Avrupa Dil Teşvik Ödüllü club programları ile eğitimi desteklemektedir.

Türk Hava Yolları personelinin dil eğitimlerinde tercih ettiği kurum olan BritishEnglish, Pilot adayları, Hava Aracı Teknisyeni, Hava Trafik Kontrolörü, Uçuş Harekât Uzmanı ve Kabin Memuru adaylarına etkin ve başarı odaklı eğitimler sunmaktadır. Eğitimlerimizin temel hedefi THY tarafından kabul edilen dil yeterliliğini ön planda tutarak dil sınavında üstün başarı sağlamaktır.

Eğitmenlerimiz bu konuda titizlikle eğitim programı hazırlamaktadır.

THY Sınavları Hazırlık Kursu sayfamızda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olan, yaptığı uluslararası sponsorluklar ve kazandığı birçok ödül ile ülkemizi bütün dünyada gururla temsil eden Türk Hava Yolları, kadrosunu daha da güçlendirmek için iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bayan kabin memuru hostes alımı gerçekleştireceğini duyurdu. THY’nin personel alımı ilanına yoğun ilgi gösteren bireyler, başvuru şartlarını araştırıyor. Peki, 2018 THY hostes alımı başvuru şartları neler?

THY KABİN MEMURU BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

– T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

– 01/01/1988 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak

– En az lise mezunu olmak

– İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

– Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

– Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak (En az 31.12.2019 tarihine kadar tecilli olmak)

SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLAR NELERDİR?

– Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

– Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

– THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

– Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

THY BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL

– Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

– İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.

– Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

– Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

THY HOSTES ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

THY Tarafından Yapılan Duyuru

THY A.O.’DA KABİN MEMURU OLMAK…

Adaylarımız, seçme ve değerlendirme süreçleri sonunda başarılı oldukları takdirde kendilerinden Kabin Memurluğu eğitimine başlama öncesi evrak ve uçuşa uygun olduklarına dair sağlık raporu istenecektir. Bu aşamada uygun olan adaylar Kabin Memurluğu eğitimine davet edilecektir.

THY A.O.’da Kabin Memurluğu eğitimleri İstanbul’da gerçekleştirilmekte olup Kabin Memuru adayları, eğitimleri süresince sadece mevcut Ortaklık servislerinden ve personel yemekhanesinden yararlanabilecektir.

Kabin Memuru adayları, eğitim sonunda başarılı oldukları takdirde THY A.O.’da Kabin Ekibi üyesi olarak göreve başlayacaklardır.

THY A.O.’da Kabin Ekibi personeli Ortaklığın ana üssü olan İstanbul’da görev yapmaktadır. Bununla beraber THY A.O. personeli, Ortaklık tarafından tayin edildiği noktada ikamet etmeyi kabul ve taahhüt etmekle yükümlüdür.

Kabin Memurluğu mesleği, üniforma kullanmayı gerektiren bir meslek olup, THY A.O.’da Kabin Ekibi üyesi olarak görev yapanlar Ortaklığın halen geçerli olan Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı ve Temsil El Kitabı’nda yeralan düzenlemeler (örneği aşağıdaki resimde yeralan) doğrultusunda görev yapmayı kabul ve taahhüt etmekle yükümlüdür.

ADAYLARIMIZIN DİKKATİNE!

  • Başvurunun geçerli sayılabilmesi için tüm ilan kriterlerinin karşılanması gerekmektedir. Bir mağduriyet durumu oluşmaması için, ilan kriterlerine uygun olunmadığı halde uygun seçenekler işaretlenerek başvuru yapılmamasını önemle hatırlatırız.
  • İlan kriterlerini karşılamayan adaylar, uygunsuzlukları tespit edildiğinde süreç dışı kalacaktır.
  • THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylarımızın başvuruları geçerli sayılmayacaktır.

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak her yıl düzenlediğimiz bursluluk sınavı 20-21 ekim tarihlerinde Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy ve Ümraniye şubelerimizde gerçekleşti.

1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlayan BritishEnglish, her yıl düzenlediği bursluluk sınavları ile öğrencilerin hem başarı oranlarını öğrenebileceği hem de dönem içinde kendilerini test edebilecekleri ödüllü ve okul müfredatına uygun sınavlar ile fırsatlar sunmaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen bursluluk sınavlarına binlerce öğrenci katılım gösterdi.

BritishEnglish eğitim koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen sınavlara katılan öğrenciler ve veliler bu tip sınavların süreklileşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

BritishEnglish dil okulları tarafından gerçekleştirilen İngilzce Bursluluk Sınavı (İBS) her yıl binlerce öğrenciye İngilizce öğrenme imkanı sağlıyor. Sınavlarda Öğrencilerin seviyesine ve müfredata uygun Türkçe, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce alanlarında çoktan seçmeli sorular yer alıyor. Öğrenciler hem öğrendiklerini pekiştirebiliyor hem de başarı oranlarına göre yabancı dil eğitimi hakkı kazanabiliyor.

 

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının sonuçları henüz açıklanmadı. BritishEnglish yabancı dil okulları olarak YÖKDİL Hazırlık Kursu öğrencilerimizinde katıldığı sınav sonuçları açıklanma tarihi 12 Ekim 2018 olacağı tahmin ediliyor. Önceki dönemlerde yapılan sınavların sonuçları 18-20 gün sonra açıklandığından şimdi de 12 ekim itibariyle açıklanması bekleniyor.

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak ulusal ve uluslararası sınavlara yönelik hazırladığımız eğitim programlarında eğitim danışmanlarımız ve koordinatörlerimiz sınavların işleyişi ve sınav süresince öğrencilerimizin takibini yapmakta ve bilgilendirmektedir.

YÖKDİL SINAVI HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ MAKALEMİZİ MUTLAKA OKUYUNUZ.

YÖKDİL sınav sonuçları yokdil.yok.gov.tr adresinde sisteme giriş yapılarak öğrenilebilecek. Konu hakkında bir gelişme olduğu ya da sonuçlar açıklandığı takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

SONUÇLARA NASIL İTİRAZ YAPILACAK?

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

YÖKDİL NEDİR?

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Alana özgü ilk akademik dil sınavı olan YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı’nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça yeterliliğini belirlemeye yönelik “akademik yabancı dil sınavı” niteliği taşıyor.

Sınava, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterlilik puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.

 

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak 1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlıyoruz. Ödüllü yabancı dil okulu olarak CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) ölçeğini benimsemiş yetkin eğitmen kadrosu ve öğretim niteliği uluslararası düzeyde kabul görmüş eğitim materyalleri ile başarı odaklı eğitim vermektedir.

Eğitimlerimizin en önemli özelliği kolej düzeyinde İngilizce kursu olması. Öğrencilerimizin yaşlarına, seviyelerine ve öğrenim düzeylerine göre ayrı ayrı hazırlanmış sınıflarda uzman öğretmenler eşliğinde sürekli yenilenen eğitim sistemi ve materyalleriyle dolu dolu bir eğitim sizi bekliyor. Eğitmenlerimizin tamamı pedagojik formasyonunu tamamlamış dil öğretiminde başarılı çalışmalar yapmıştır. Önceki yıllarda olduğu gibi tüm eğitimlerimizde öğrencilerimizin isteklerini göz önünde bulundurarak dönem içinde sık sık deneme sınavları yapmaktayız. Bu deneme sınavları öğrencinin başarısını kanıtlayan ve öğrendiklerini pekiştirmelerine olanak sağlayan bir sistemden oluşuyor.

Ayrıca öğrencilerimizin katılabileceği club programlarında hem Türk hem de yabancı eğitmenler eşliğinde dilin yapısını geliştirebiliyoruz.

Avrupa dil teşvik ödüllü club programlarımızda anlama, dinleme, konuşma ve yazma odaklı çalışmalar yaparak öğrenilen dilin kalıcı hale gelmesini sağlıyoruz.

Eğitimlerimizde asıl hedef öğrencilerimizin iş veya okul hayatlarında kariyer hedeflerine ulaşabilecekleri tatil, yurtdışı seyahati gibi konuşmaya odaklı çalışmalarında başarılı ve huzurlu olmalarını sağlamak.

Ayrıca yabancı dil sınavlarına katılacak öğrencilerimizin hedefledikleri dil sınavına uygun programları belirleyip yüksek başarı puanı almalarını sağlıyoruz. Günümüzde tüm iş alanlarında yabancı dil her anlamda önem kazanmıştır. İlkokuldan tüm okul seviyelerine kadar yabancı dilin öğretimi her yıl yeniden düzenlenmekte ve öğrencilerin kalıcı dil yapısına sahip olması beklenmektedir.

İşte tamda bu amaçla British English dil okulları olarak öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak eğitim programları düzenliyoruz.

Ülkeler arasındaki ticari, sosyal ve kültürel yakınlaşmaların gerektirdiği en önemli gereksinim ortak dil kullanımıdır. Turistik bir gezi, iş seyahatleri veya kültürel aktivitelerin tamamının başarılı ve sürdürülebilir bir hal alması için gereken en önemli unsur kusursuz iletişimden geçer. Bu nedenle ortak dil kullanımının ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Fakat neden İngilizce? İngiliz ve Amerikan kültürüne illaki bir yerde gelme şansınız vardır. Bu kültürün içinde yaşayan insanların anadilleri İngilizce olacağından sizle iletişim kurarken zorlanmayacaklardır ama siz İngilizce bilmiyorsanız iletişim kurma konusunda zorlanabilirsiniz.

Dünyayı yöneten ve ortak faaliyetlerin hemen hepsinde öncü rol oynayan ülkelerin ana dillerinin İngilizce olması, bu alanda İngilizce kullanmanın önemini arttırmaktadır. Bugün Avrupa ve Amerika kıtasının birçok ülkesinde İngilizce ana dil olarak kabul edilmiştir. Bu gelişmeler sonrasında her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de İngilizcenin önemi hızla artmıştır. Teknoloji öylesine hızlı gelişti ki; belli bir yaşın üzerinde, iyi yetişmiş, yeterli tecrübeye sahip ancak dil eğitimi almayan milyonlarca insan önemli kayıplar yaşadı.

BritishEnglish İngilizce Kursu Kampanyaları İçin Tıklayınız

Özellikle orta kademe yönetici durumundaki bu insanlar, bir anda bilgisayarı önemli hesaplamalar yapmak için, raporlarını hazırlamak için , kısacası hemen tüm günlük işlerini yapmak için kullanmak zorunda kaldılar. Daha buna alışamadan, karşılarına pencereler çıktı, fareleri kovalamak zorunda kaldılar, yazıcı ayarlarıyla hırpalandılar.

Son darbeyi de akıllı telefonlar vurdu. İşe başladıklarında aileleri tarafından kendilerine hediye edilen daktilolarla geçecek mutlu yılları hayal eden orta kademe yönetici için, Japonya’daki iş ortağı ile küçücük bir kameradan konuşuyor olmanın ne demek olduğunu bu günün gençleri hayal edemez. Bu hayattan soğumuş arkadaşımızın çocukları tarafından açılmış sosyal medya hesabını mention edip hashtag’leyerek durumundan bahsederseniz trend topic olur. Ama bundan onun haberi olmaz.

Belli bir yaşın üzerindeki orta kademe yöneticilerin bir başka sıkıntısı da aritmetik olarak küçülen dünyanın onlara göre geometrik olarak büyümesidir. İyi bir firmada yurtdışı ile tüm iletişimi kurmak üzere İngilizce eğitimi almış bir üst düzey yönetici ile birlikte çalışmaya göre plan yapmış olan arkadaşımızın yöneticisi bir anda adını bile zor söylediği bir yabancı oluverdi. Ardından İngilizce bile kullanmayan, yeni ekonomik güçlerle iş bağlantıları kuruldu. Henüz İngilizce problemini çözmeyen biri için bu gerçek bir sorundur.

Yukarıda anlattıklarımız son on beş yıl içinde Türkiye’de milyonlarca, dünyada milyarlarca kez yaşandı.

Ne yazık ki ülkelerin eğitim sistemleri de bu yeniliklere uyum sağlamakta çok zorlanıyorlar. Her gün gelişen dünyaya uyum sağlamak gerçekten zor. Bu günün gençleri yukarıda yazanları okurken müstehzi gülücükler atmış olabilirler. Ancak kendilerine kötü bir haberimiz var. “Dünya her gün daha hızlı değişiyor.”

 

Geçmişte İngilizce bilmeyen biri yöneticilik yapabilirdi. Ancak bu gün iş ilanlarında, kurumlar çoğunlukla “İngilizce Bilen” ifadesini kullanmıyorlar. Çünkü artık “güzel” işler için İngilizce bilmeyen birinin başvuruda bulunmasının gereksizliğini herkes biliyor. İlanlarda bahsi geçen “yabancı dil” artık İngilizce değildir. Türkçe anadiliniz; İngilizce ise tüm çalışma hayatınız boyunca her gün daha fazla ihtiyaç duyacağınız tüm dünyanın üzerinde mutabık kaldığı, referans iletişim aracıdır.

Bir kötü haber daha; ilk okulda, ortaokulda veya lisede hatta İngilizce ile eğitim veren iyi bir okula gitmediyseniz üniversite de aldığınız İngilizce eğitimi %90 ihtimalle yetersizdir.

İşte bu nedenlerle iyi bir İngilizce kursu sizin için, kariyer planınızı değiştirecek doğru bir tercihtir.

İngilizce Kursu almadan önce ilk yapmanı gereken seviyenizi tespit etmektir. Ne yazık ki sadece Okulda İngilizce eğitimi alan ve ders notları gayet iyi olan öğrenci adaylarımız bazen aslında oldukça düşük İngilizce seviyesinde olurken, eğitimlerinde fazla İngilizce olmadığı iş hayatında veya değişik şekillerde İngilizceye maruz kalan bazı adaylarımızın da kendi tahminlerinin üzerinde bir seviyeden eğitime başladıklarını görebiliyoruz.

Bu amaçla BritishEnglish tarafından özenle hazırlanan Seviye Tespit Sınavı’na katılarak durumunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bunun için http://sts1.britishenglish.com.tr/ adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Unutmayınız İngilizce sadece iş hayatınızı değil, tüm yaşantınızı köklü olarak değiştirir. İngilizce Eğitimi aldığınız süre boyunca motivasyon kaynağınızın sadece iş olmasına izin vermeyin. Çalışma hayatınızın yanında, sosyal hayatınız, çevreniz, hatta zevkleriniz de değişecek, en önemlisi her konuda çok daha fazla alternatife sahip olacaksınız. Merak duyduğunuz herhangi bir konuda önce Türkçe, sonra da İngilizce bir kaynak aradığınızda ne demek istediğimizi her defasında zaten görüyorsunuz.

BritishEnglish İngilizce Kursu olmanın yanında Mesleki İngilizce eğitimleriyle de daima yanınızda. Özellikle öğrenciyseniz, sunulan indirimleri ve eğitim olanaklarını öğrenince şaşıracaksınız. Özellikle yaz aylarını eğitime ayırmak isteyen adayları şubelerimize bekleriz.

İngilizce sayılar, Türkçe karşılıkları ve okunuşları / telaffuzları aşağıdaki tablo şeklinde verilmiştir. İngilizce sayılar, 1’den 100’e kadar olan sayılar ve 100’ün katları olan büyük sayılar olmak üzere ayrı ayrı ele alınmıştır. Yabancı dil öğretiminde Türkiye’nin en iyi ingilizce kursu BritishEnglish’te ingilizceyi doğru öğrenirsiniz.

 

1’den 10’a Kadar İngilizce Sayılar ve Okunuşları

1’den 10’a kadar İngilizce rakamlar ve Türkçe okunuşları şu şekildedir:

 SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
0 sıfır zero ziro
1 bir one van
2 iki two tu
3 üç three tıri
4 dört four for
5 beş five fayf
6 altı six siks
7 yedi seven sevın
8 sekiz eight eyt
9 dokuz nine nayn
10 on ten ten

10’dan 100’e Kadar İngilizce Sayılar (10’un katları)

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
10 ten ten
20 twenty tventi
30 thirty törti
40 forty forti
50 fifty fifti
60 sixty siksti
70 seventy sevınti
80 eighty eyti
90 ninety naynti
100 one hundred van handırıd

10’dan 100’e Kadar İngilizce Sayılar ve Okunuşları

10’dan 20’ye Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
10 ten ten
11 eleven ilevın
12 twelve tvelf
13 thirteen törtiin
14 fourteen fortiin
15 fifteen fiftiin
16 sixteen sikstiin
17 seventeen sevıntiin
18 eighteen eyttiin
19 nineteen nayntiin
20 twenty tiventi

20’den 30’a Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
20 twenty tiventi
21 twenty one tiventi van
22 twenty two tiventi tu
23 twenty three tiventi tri
24 twenty four tiventi for
25 twenty five tiventi fayf
26 twenty six tiventi siks
27 twenty seven tiventi sevın
28 twenty eight tiventi eyt
29 twenty nine tiventi nayn
30 thirty törti

30’dan 40’a Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
30 thirty törti
31 thirty one törti van
32 thirty two törti tu
33 thirty three törti tri
34 thirty four törti for
35 thirty five törti fayf
36 thirty six törti siks
37 thirty seven törti sevın
38 thirty eight törti eyt
39 thirty nine törti nayn
40 forty forti

40’tan 50’ye Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
40 forty forti
41 forty one forti van
42 forty two forti tu
43 forty three forti tri
44 forty four forti for
45 forty five forti fayf
46 forty six forti siks
47 forty seven forti sevın
48 forty eight forti eyt
49 forty nine forti nayn
50 fifty fifti

50’den 60’a Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
50 fifty fifti
51 fifty one fifti van
52 fifty two fifti tu
53 fifty three fifti tri
54 fifty four fifti for
55 fifty five fifti fayf
56 fifty six fifti siks
57 fifty seven fifti sevın
58 fifty eight fifti eyt
59 fifty nine fifti nayn
60 sixty siksti

60’tan 70’e Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
60 sixty siksti
61 sixty one siksti van
62 sixty two siksti tu
63 sixty three siksti tri
64 sixty four siksti for
65 sixty five siksti fayf
66 sixty six siksti siks
67 sixty seven siksti sevın
68 sixty eight siksti eyt
69 sixty nine siksti nayn
70 seventy sevınti

70’ten 80’e Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
70 seventy sevınti
71 seventy one sevınti van
72 seventy two sevınti tu
73 seventy three sevınti tri
74 seventy four sevınti for
75 seventy five sevınti fayf
76 seventy six sevınti siks
77 seventy seven sevınti sevın
78 seventy eight sevınti eyt
79 seventy nine sevınti nayn
80 eighty eyti

80’den 90’a Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
80 eighty eyti
81 eighty one eyti van
82 eighty two eyti tu
83 eighty three eyti tri
84 eighty four eyti for
85 eighty five eyti fayf
86 eighty six eyti siks
87 eighty seven eyti sevın
88 eighty eight eyti eyt
89 eighty nine eyti nayn
90 ninety naynti

90’dan 100’e Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
90 eighty naynti
91 ninety one naynti van
92 ninety two naynti tu
93 ninety three naynti tri
94 ninety four naynti for
95 ninety five naynti fayf
96 ninety six naynti siks
97 ninety seven naynti sevın
98 ninety eight naynti eyt
99 ninety nine naynti nayn
100 one hundred van handırıd

100’den 110’a Kadar İngilizce Sayılar

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
100 one hundred van handırıd
101 one hundred one van handırıd van
102 one hundred two van handırıd tu
103 one hundred three van handırıd tri
104 one hundred four van handırıd for
105 one hundred five van handırıd fayf
106 one hundred six van handırıd siks
107 one hundred seven van handırıd sevın
108 one hundred eight van handırıd eyt
109 one hundred nine van handırıd nayn
110 one hundred ten van handırıd ten

100’den Büyük İngilizce Sayılar ve Okunuşları

İngilizcede 100 den büyük bir sayıyı söylemek için Türkçedeki gibi önce kaç tane yüz içerdiğini söyleriz, geri kalan kısmını ise 1’den 100’e kadar olan sayıları okuduğumuz gibi okuruz.

597 → beş yüz doksan yedi
five hundred ninety seven
fayf handırıd naynti sevın

100’ün Katları Büyük Sayıların İngilizcesi ve Türkçe Okunuşu

SAYI İNGİLİZCE YAZILIŞI TÜRKÇE OKUNUŞU
100 one hundred van handrıd
500 five hundred fayf handırıd
1.000 one thousand van tauzınd
5.000 five thousand fayf tauzınd
10.000 ten thousand ten tauzınd
100.000 one hundred thousand van handrıd tauzınd
500.000 five hundred thousand fayf handrıd tauzınd
1.000.000 one million van milyın
1.000.000.000 one billion van bilyın

YKS YABANCI DİL HAZIRLIK

Geçtiğimiz yıl YGS ve LYS sınavlarının yerine oluşturulan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) bir çok öğrenci için zorlu oldu. YKS Sınavına hazırlanmak konusunda zorluk yaşayan lise son sınıf öğrencileri için BritishEnglish yabancı dil okulları olarak okul müfredatına uygun geçmiş yıllarda ki tüm sınavları takip etmiş yetkin eğitmenler tarafından hazırlanmış yoğun YKS Sınavı Hazırlık Kursumuz mevcuttur.  Hazırlık kurslarımızda öncelik olarak YKS Yabancı Dil sınavına yönelik eğitimin dışında TYT ve YKS Matematik konularında etkin eğitim verilmektedir.

Bunların yanı sıra öğrencimizin eğitim dönemi başlangıcından sınava kadar her zaman birlikte hareket ederek yüksek başarı ile geçmesini sağlıyoruz. Her öğrencinin farklı öğrenme yapısına uygun bireyselleştirilmiş sınıflarda yetkin eğitmenler eşliğinde katılan her öğrencimize ayrıca süreç boyunca deneme sınavları yapılmaktadır. Deneme sınavları geçmiş dönemlerde çıkan sorulardan ve çıkabilecek sorulardan oluşmaktadır.

BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak 1975 yılından bu yana tüm öğrencilerimiz için en iyi yabancı dil okulu olduk, olmaya devam ediyoruz. Bakırköy, Mecidiyeköy, Şişli, Kadıköy ve Ümraniye’de tamamı pedagojik formasyonunu tamamlamış eğitmenler eşliğinde eğitimler verilmektedir.

Bilindiği üzere YKS öğretim sürecinde en önemli sınavlardan biri, bu sınava hazırlanırken mutlaka destek alınması gerekir. Lise son sınıf öğrencilerinin eğitim dönemi başlangıcında mutlaka destek eğitimi almaları gerekmektedir. BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak bu konuda en önemli desteği sağlıyoruz. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı veya YKS SINAVI HAZIRLIK KURSU sayfamızı kullanabilirsiniz.

Okulun İlk Günü

Bugün bazı öğrenciler için okulun ilk günü Anaokulu ve Kreş eğitimi sonrası 1. sınıflar ilk okul gününe başladı. Anaokulları geçen hafta eğitim dönemine başlamıştı. Bazı çocuklarımız okulun ilk günü oldukça zorlu ve korkulu geçebiliyor. Okulun ilk günü yaşanan zorlukların başında okul fobisi olan çocuklarımız geliyor. Çocukların yaşadığı zorlukları ve okul fobisi konusunda Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz açıklamalarda bulundu.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz, bazı durumlarda çocuğun, annesi olmaksızın sınıfa girmeyebileceğini belirterek, “Sınıfa girmese de, çocuk okula götürülmeli ve bu dönemde çocuğa karşı daha kararlı davranabilen bir aile bireyi çocuğu okula götürme sorumluluğunu üstlenmelidir” dedi.

Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz, okul fobisi ile ilgili aydınlatıcı bilgiler verdi.

Okul korkusu (fobisi) okul çağındaki çocuklarda birdenbire okula gitmeye karşı beliren yoğun direnç durumu olduğunu hatırlatan, Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz, “Bu durum hiç de nadir değildir. Çocuk anaokuluna gideceği zaman ya da daha büyük çocuk okul günü aniden başlayan sıkıntı hissi (anksiyete) içinde uyanır. Bulantı, kusma, iştahsızlık, baş ağrısı, karın ağrısı gibi çeşitli bedensel belirtileri vardır. Okul korkusu çoğunlukla sinirli bir öğretmen, sınavda başarısızlık korkusu, kabadayı bir arkadaştan korku gibi yüzeysel bir nedenle açıklanır. Bunlar bazen gerçekte doğrudur. Ancak hastalığı başlatan olay okulla ilgili değil, anneyle ilgilidir. Bu tür bir korku geliştiren çocuk annelerine çok bağımlıdırlar. Okul fobisi, genellikle karşılıklı bağımlı, normal dışı anne-çocuk ilişkisinin varlığından kaynaklanır. Bu korkunun kökeninde duygusal ilişki kurduğu kimselerin veya kendisinin başına bir şey gelmesinden ve böylece kendisi için çok önemli kişiden ayrılma korkusu vardır” dedi.

Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz, okul fobisi ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Çocuk için anneden ayrılabilecek her türlü olay, annenin hastalanması ve hastaneye yatması, kardeş doğumu nedeniyle annenin ilgisinin bölünmesi, boşanma sözü edilen bir ana-baba kavgası ortaya çıkarıcı etkenler olarak sayılabilir. Bazen anne ve baba çocuğa aşırı derecede düşkündür, kendileri de çocuktan ayrılmayı göze alamamışlardır. Bazen anne-babaların kendileri de güvensizdir, çocuğun başına kötü şeyler geleceğinden gereksiz yere korkmuş ve çocuğu hep önde tutmaya çalışmışlardır. Böylece çocuk kendisi de farkında olmadığı halde evden uzaklaşınca veya okulda iken annesine, babasına veya kendisine korkunç şeyler olabildiğinden korkmaktadır. Genellikle çalışkan, okuluna düşkün olarak bilinen çocuk, karın ağrısı, baş ağrısı, mide bulantısı gibi yakınmalarla evde kalmak ister, okula gitmesi için zorlandığında paniğe girer, ağlayarak, tepinerek tepki gösterir. Evde kalmasına izin verildiğinde, tüm yakınmaları kısa sürede ortadan kalkar. Ancak aynı tür tepkiler, okula gitmesi istendiğinde tekrarlar. Çocuğun evde kalış süresi uzadıkça, okula dönmesi zorlaşacağından, tepkisine rağmen çocuk okula götürülmelidir. Burada aile, okul ve hekim işbirliği önemlidir.”

Bazı durumlarda çocuğun annesi olmaksızın sınıfa giremeyebileceğini hatırlatan, Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz, “Sınıfa girmese de, çocuk okula götürülmeli ve bu dönemde çocuğa karşı daha kararlı davranabilen bir aile bireyi çocuğu okula götürme sorumluluğunu üstlenmelidir. Bu arada çocuğun yoğun sıkıntısını ve paniğini yatıştırmada ilaçlardan yararlanılabilir. Bir yandan çocuk okula gitmeyi sürdürürken, bir yandan da aile içi ilişki ve iletişimde bozuk olan yanlar ve bu korkuya yol açan nedenler aile ile birlikte uzmandan yardım alınarak çözülmelidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü

ÖSYM tarafından asıl tercih döneminin sona ermesi ile ek tercihlerin 14-20 Eylül tarihlerinde yapılacağı konusunda duyuru yapıldı. Üniversitelerin boş kalan kontenjanlarına göre ek yerleştirme işlemleri yapılmaya başlandı.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin ÖSYM tarafından yapılacağı, adayların, 2018-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacakları bildirildi.

BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak YKS sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için özel geliştirilmiş yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim programı hazırlanmaktadır. Bu programlarda amaç öğrencilerin yüksek başarı sağlamaları ve yabancı dilde en geniş yelpazede kazanmalarıdır. YKS Sınavı Hazırlık Kursu Sayfamızı Mutlaka İnceleyiniz

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Ek Yerleştirme Bilgileri

14.09.2018 10:00
20.09.2018 23:59
15,00 TL
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)