TOEFL

Açılımı, Test Of English As a Foreign Language olan TOEFL, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce seviyelerini ölçmek, belirlemek amacı ile Educational Testing Service (ETS) tarafından Dünya’nın belirli bölgelerinde düzenlenen İngilizce yeterlilik sınavıdır. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere toplamda 130 ülkede geçerliliği olan bu sınavın taban puanı, başvurulan kurum veya okulun belirlediği puandır.

Kimler TOEFL Sınavına Katılmalıdır?

Yurt dışında eğitim veren okullarda lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyenler, TOEFL puanları sayesinde bu hayallerini gerçekleştirebilirler. TOEFL puanı sadece yurt dışında eğitim veren okullara giriş esnasında değil, Türkiye’de İngilizce eğitim veren okulların hazırlık aşamalarının atlanmak istendiği durumlarda da geçerlidir. TOEFL sınavı toplamda, reading (okuma), writing (yazma), listening (dinleme), speaking (konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur.

Neden TOEFL

TOEFL, dünya çapında en itibarlı sınavdır diyebiliriz, TOEFL’ın bu itibarını sağlayan özelliği ise en adil şartlarda değerlendiriliyor olması. En çok kabul edilen sınav olmasından dolayı TOEFL yurt dışında eğitim görmek ya da yurt dışında çalışmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

TOEFL Sınavına Defalarca Girebilirsiniz

TOEFL sınavına girmeyi düşünen adayların en sık sorduğu sorulardan birisi de TOEFL sınavına kaç defa girebileceğidir, TOEFL sınavında bir katılım sınırı yoktur. Defalarca TOEFL sınavına girebilirsiniz, sınırsız hakka sahipsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek husus, iki sınav arasında 12 günden az bir zaman olamaz.

TOEFL Kursu

Aday, TOEFL sınavına disiplinli bir şekilde hazırlanmalı ve çalışma planı boyunca bu disiplinden asla taviz vermemelidir. TOEFL’a hazırlanmayı düşünüyorsanız, British English olarak TOEFL kursumuz ile hazırlık sürecinizde her zaman yanınızdayız. Türkiye’nin en deneyimli ve en nitelikli İngilizce eğitimine sahip olan kurumumuz TOEFL kursu ile bugüne kadar binlerce öğrencinin TOEFL sınavından yüksek puanlar almasını sağlamıştır.

British English’de TOEFL Kursu

Kurumumuzun alanında uzmanlaşmış ve yetkinliği kanıtlanmış Türk ve yabancı öğretmenleriyle yürüttüğü TOEFL kursu programına katılmadan önce aday öğrenciye seviye belirleme sınavı uygulanır. Bu sınav sonrasında adayın İngilizce yeterliliği C1 seviyesinde ise direkt olarak programa alınabilir.

British English’in TOEFL Hazırlık Kursu İstanbul’un Her Yerinde

TOEFL sınavına British English kalitesi ile hazırlanmak isterseniz, şubelerimizin İstanbul’un her yerinde olduğunu bilmelisiniz. Konumunuza yakın bir şubemiz mutlaka vardır. Bu şubelerin adreslerine ve iletişim bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. TOEFL kursu arayışınızı sonlandırmadan önce mutlaka bizimle iletişime geçin!