IELTS Sınavlarına Hazır mısınız?

IELTS nedir?

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), yüksek öğrenim ve küresel göç için dünyanın en popüler İngilizce dil yeterlilik sınavıdır.

IELTS neden önemlidir?

Küresel olarak 10.000’den fazla kuruluş IELTS’e güveniyor, bu nedenle sınava girdiğinizde, sınavın tüm dünyadaki eğitim kurumları, işverenler, hükümetler ve meslek kuruluşları tarafından tanındığından emin olabilirsiniz.

30 yıl önce dört beceriye sahip İngilizce dil testinin öncülerinden biri olan IELTS, bugün İngilizce dil testi standardını belirlemeye devam ediyor. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’taki hükümetler göçmenlik başvurularını işleme koymak için IELTS kullanıyor.

IELTS nasıl çalışır?

IELTS, dünyanın önde gelen dil değerlendirme uzmanlarından bazıları tarafından geliştirilmiştir ve yeni işinizde veya yurtdışında eğitim yerleştirmenizde başarılı olmak için gereken tüm İngilizce becerilerini test edecektir.

Aşağıdaki unsurlar üzerinden değerlendirileceksiniz:

  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazma
  • Konuşma

IELTS sınavının nasıl çalıştığını bildiğinizden emin olun ve IELTS sınav formatları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doğru testi seçmek

Mevcut iki IELTS testi vardır – IELTS Academic veya IELTS General Training. Seçtiğiniz test, ne yapmak istediğinize bağlı olmalıdır.

IELTS Academic – İngilizce dil yeterlilik seviyenizin akademik bir ortama uygun olup olmadığını ölçer. Akademik dilin özelliklerini yansıtır ve eğitime mi yoksa çalışmaya hazır olup olmadığınızı değerlendirir.

IELTS Genel Eğitimi – pratik, günlük bağlamda İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Görevler ve testler hem işyerindeki hem de sosyal durumları yansıtır.

Birleşik Krallık’ta çalışmak, yaşamak veya okumak için Birleşik Krallık vize başvurusunu desteklemek için IELTS sınavına giriyorsanız, Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) Akademik veya Genel Eğitim için IELTS veya Yaşam Becerileri için IELTS sınavına girmeniz gerekebilir.

IELTS’E NASIL HAZIRLANMALISINIZ?

Dil seviyenize ve istediğiniz puanlara bağlı olarak, sınav tarihinizden önce hazırlık için gerekli süreyi göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Tam olarak hangi puanlara ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden emin olun. Akıllı zaman yönetimi büyük bir fark yaratabilir!

IELTS sınavında en yüksek puanı almak için ihtiyacınız olan her şey burada var.

Uygulama aktiviteleri, önerilen eğitim kursları ve yardımcı IELTS ipuçları dahil öğretim desteğimizle öğrencilerimize IELTS sınavlarında rehberlik ediyoruz.

Profesyonel, iyi eğitimli öğretmenlerimiz, sınıf aktivitelerimiz, öğretim kaynaklarımız ve değerlendirme ipuçlarımızla öğrencilerimizin IELTS ile başarıya ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.