İngilizce Öğrenmek için 10 SebepNeden İngilizce öğrenmek bu kadar önemli bir hale geldi biliyor musunuz? ABD ve Birleşik Krallık ülkeleri haricinde birçok ülke artık İngilizce konuşuyor ve anlıyor. Hatta İngilizce 6 ülkenin de resmi dili olmasının yanı sıra İngilizce’yi ikinci resmi dil ilan eden 27 ülke bulunmaktadır.

İngilizce’nin bu kadar önemli olmasının alt yapısında Birleşik Krallık yatıyor. Tabii bunun altında tarihsel nedenler mevcut. İngilizce İmparatorluğu topraklarını genişletip birçok ülkeye de egemen oldu ve egemenlikleri altındakileri de İngilizce konuşmaya zorladılar. Bu sayede anadilleri İngilizce olmayan ülkeler bile İngilizce konuşmaya devam ediyor. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse İrlandalıların orijinal dili Galce olmasına rağmen bu dili fazla konuşmuyorlar. Çünkü İngilizler yüzyıllar boyunca İrlanda topralarında hüküm sürmüş.

Günümüzde İngilizce’yi bilmek ve konuşmak hem kişisel hem de mesleki yaşamda oldukça artı puan sağlamaktadır.

Sizler için derlediğimiz İngilizce’yi öğrenmek için 10 sebebi aşağıda maddeledik;

  1. İngilizce yeni kariyer fırsatlarını ayağınıza getirir.
  2. Alınan Toefl, Ielts gibi uluslarası geçerliliği olan sınavlardan alınan dereceler yurtdışında okula kayıtta avantaj ve zaman sağlar.
  3. İnternette en sık kullanılan dil dünyada olduğu gibi İngilizce’dir.
  4. Dünyanın en büyük edebiyat eserlerinin dili İngilizce’dir.
  5. İngilizce, popüler kültürden daha fazla şey öğrenmeye olanak sağlar.
  6. İngilizce dil bilgisi oldukça basittir.
  7. İngilizce öğrenmek hafızanı geliştirir ve beynini meşgul eder.
  8. Yabancı kültürdeki insanlarla iletişimini kolaylaştırır.
  9. Yurtdışı seyahatlerinde İngilzice bilmek hayatını kolaylaştırır ve seyahatlerden daha fazla keyif alınmasını sağlar.
  10. Filmlerin birçoğu İngilizcedir ve İngilizce’yi bilmek alt yazılı ya da dublaj ile film izlemeyi ortadan kaldıracağından filmden alınan hazzı yükseltir.

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak 1975 yılından bu yana tüm öğrencilere en büyük desteği sağlıyoruz. İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji kulübü tarafından gerçekleştirilen 4. Psikoloji Günleri Konuşmamız Lazım etkinliğindeyiz. Sponsorluğunuda üstlendiğimiz etkinliğe katılan öğrencilere çeşitli ödüller de sağlıyoruz.

Geçmişte olduğu gibi bu günde öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz.

İki gün sürecek etkinlik boyunca standımıza uğramayı unutmayın. Size özel sürprizlerimiz olacak.

Etiketler: ayt sınavı, hızlandırılmış yks kursu, lys5 hazırlık, tyt sınavı, üniversite hazırlık, ydt sınavı hazırlık, yks dil sınavı, YKS Sınavı Hazırlık

Dünyanın; her bölgesinde ve şehrinde, bir çok yabancı dil eğitim kurumları bulunmaktadır.

Yabancı dil eğitiminde, dikkat edilmesi gereken en önemli konu; kurumlarda yabancı dilin öneminin iyi bilinmesi gerekmektedir.

Son yıllarda, kurumsal yabancı dil eğitimi veren firmalarda, İngilizce eğitiminin yanı sıra, farklı dillerinde eğitimi verilmeye başlanmıştır.

Yabancı dil denildiğinde; İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fıransızca, Arapça ve daha farklı diller aklımıza gelmelidir.

Bunun sebebi, geçmişten gelen alışkanlıklarımızdan dolayı, yabancı dil denildiğinde sadece İngilizce dilini düşünürüz.

Kurumsal Yabancı Dil Eğitimleri

British English, kurumsal dil eğitiminde; İngilizce başta olmak üzere, kültürü zengin dillerinin de eğitimini vermektedir.

Eğitim Kurumlarında, deneyimli ve alanında uzman eğitimciler bulunmaktadır.

Yabancı dili eğitimi veren eğitimciler, eğitim vereceği ülkenin koşullarına uyum sağlayıp, öğrencileri analiz etmekte ve eğitim şemalarını oluşturmaktadırlar.

Kurumsal firmalarda; dil eğitimi alırken, eğitimciler eğitim aldığınız yabancı dilin; şivesine ve ağzına uygun modüllerde, sizlere eğitim vermektedirler.

Eğitim kurumundan aldığınız yabancı dil eğitimi ile, kendinizi geliştirme fırsatı bulursunuz.

British English eğitim kurumunun, sizin için organize ettiği speaking clup’lardan, dil ve şivenizi, eğitimcilerin önderliğinde geliştirirsiniz.

Değişen yaşam şartları ve ticari anlayış, insanları farklı diller öğrenmesine zemin hazırlamıştır.

Kişiler yıllarca İngilizce öğrenip, hayallerindeki işleri yapmaya çalışmış ve çaba göstermiştir.

Bir çok toplum bireyi, İngilizce dilinin dışındaki farklı dilleri, hobi maksatlı öğrenmeye yönelmişlerdir.

İlerleyen zamanlarda, hobi olarak öğrenilen dil veya diller sayesinde, insanların yaşam tarzı değişmiş, farklı kültüler ile tanışıp, kaynaşmaya başlamışlardır.

İş hayatı;

Global firmaların, rakipleriyle ve piyasadaki bir çok firma ile ticari ilişkileri bulunmaktadır.

Bu firmalar, dünyanın her yerinde ticari faaliyet gösteren şirketlerdir.

Her firma, bulunduğu ülkenin kültürel özelliklerini taşımaktadır.

Şirketlerde, karma kültür ve yaşam şartları hakimdir.

İş yaptığınız uluslararası firmalarda, farklı dilleri konuşan, bir çok çalışan bulunmaktadır.

2018 yılı itibariyle,

Teknolojinin hızla yükselişi, dijital ortamda e-ticaret sitelerinin ticari faaliyete geçmesine hız vermiştir.

Geçmişte; bir ürünü yurt dışından getirmek için, özel ajanslar ile iletişime geçerdik.

Günümüz şartlarında, yabancı dilin her yönüyle bilinmesi; toplum bireylerinin birbiri ile iletişime geçmesine olanak sağlamıştır.

Arzu ettiğimiz bir ürünü, e-ticaret sitelerinin bünyesinde bulundurduğu, müşteri hizmetleri veya chatbox’lar yardımıyla, çok daha rahat ve zahmetsiz elde etme fırsatı buluyoruz.

İstediğiniz farklı dilleri öğrenmek için, British English kurumundan eğitim alarak; kültürünüzü zenginleştirip, farklı iş kollarında çalışma fırsatlarını yakalayın.

Eğitim her gün her açıdan değişiyor; yenileniyor. Artık online eğitim kavramı dilimize yerleşmiş durumda.

Açıköğretim Fakültesi’nde okuyanlar televizyondan eğitim alırlar ve bu çok büyük bir organizasyon, çok büyük bir yönetişim ve çok büyük bir teknoloji gerektirir. Ancak internet ortamında sadece bir cep telefonu kamerasıyla çekilen çoğunlukla yanlış ışıklandırmalı, herhangi bir prodüksiyonu olmayan öyle videolar dolaşıyor ki bu videolar; çok basit, çok yalın ve anlatmak istediğini net bir şekilde vurguluyor.

Öyle ise neden halen örgün eğitim veren üniversiteler, devlet okulları ve özel okullar var? İngilizce Kursları neden var? Bir İngilizce Kursu Bakırköy de neden şube açıyor?

Çünkü internette izlediğimiz video ile bir eğitim kurumunun hedefleri, stratejileri, uygulamaları bir birinden çok farklıdır. Bir İngilizce Kursu size İngilizce eğitimi vermeyi vaat eder ve bunu geliştirmek için altyapıyı kurar; kaynakları hazırlar, öğretmenleri bulur. Bunun yanında sınıf ve İngilizce eğitimi için gerekli envanteri oluşturur. Sonuçta ortaya çıkan, biz fark etsek de etmesek de, ortak bir hedefe kilitlenmiş büyük bir güçtür. Bu gücün içinde doğal olarak öğrenci de vardır.

Reklam, tanıtım ve eğitim dışı tüm faaliyetler ayrı bir alanın konusudur ve size sunulan hizmetin içinde yer almazlar.

Oysa ki konu bir video eğitim sitesinden hizmet almaya geldiğinde, yukarıda bahsettiğimiz BritishEnglish dahil Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy veya Ümraniye deki tüm İngilizce kurslarında olan ortak ve tek hedefi göremezsiniz. Bunu online eğitimi küçültmek için söylemiyorum. Online eğitim örgün eğitimin pek çok eksiğini kapatır ve ona derinlik kazandırır.

Ancak İngilizce Eğitimi sadece online ve internet üzerinden bitirilebilecek bir konu değildir.

Bir online site her zaman temelde bir reklam aracıdır aynı zamanda. Oluşturulanların tamamı bulunulan kategoride, belli keyword’lerde lider olmayı hedefler. Sınıf ortamında anahtar kelime yarışına giren sağlıklı bir öğretmen ise dünya üzerinde henüz görülmemiştir.

Bu nedenle günümüz teknolojisinin bize sunduğu online eğitim fırsatlarını tamamen dışlamadan, bir disipline, bir organizasyona dayanan örgün eğitim kurumlarından vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Arapça gibi dünyanın en önemli dillerini öğrenmek isterseniz BritishEnglish daima yanınızdadır.