Adınız Soyadınız (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Epostanız (Gerekli)


  İNGİLİZCE SEVİYELERİ (AVRUPA DİL PORTFOLYOSU)

  İngilizce seviyeleri Avrupa Dil Portfolyosu tarafından belirlenmiş ve 6 seviyeden oluşmaktadır. BritishEnglish, Avrupa Dil Portfolyosu tarafından ön görülen seviyeleri dikkate almakta ve eğitim programlarını buna göre düzenlemektedir. 

  Temel Seviye Kullanıcı (A1, A2): Beginner ve Elementary
  Orta Seviye Kullanıcı (B1,B2): Pre-Intermediate ve Intermediate
  İleri Seviye Kullanıcı (C1,C2): Upper-Intermediate ve Advanced

  İngilizce iletişimde sorun bırakmayan İngilizce seviyeleri a1, a2, b1, b2 seviyelerinin tamamlanması durumunda kişi günlük konuşmalardan gramer bilgisine temel İngilizce eğitimini almış olur.

  Bu bakımdan İngilizce seviyeleri a1, a2, b1, b2 kurlarını tamamlamış olmak, İngilizce öğrenmede önemli bir yol kat etmiş olmak demektir. Şimdi bu seviyeleri tek-tek inceleyerek her birinde kişinin İngilizceye ne kadar hâkim olduğunu görelim.

  Beginner a1 (Temel- başlangıç seviyesi)

  Okuma: Basit metinleri metni açıklayan görsellerle birlikte okuduğunda anlayabilir. Temel deyimler, temel cümle kalıpları ve sözcükleri rahat okuyup anlayabilir. Günlük kullanım sözcüklerini, terimleri ve bildirimleri okuyum anlayabilir. Kartpostal gibi kısa bildirimleri okuyabilir.

  Yazma: basit cümleler kurarak basit bildirimler yazabilir. Adres bilgisi yazabilir. Kişisel bilgilerini İngilizce yazıya dökebilir. Basit anlatım ve tümceler oluşturabilir. Kartpostal bildirimleri yazabilir. Sözlük yardımı ile kısa notlar ve mektuplar yazabilir.

  Dinleme & Anlama: Basit günlük konuşmaları yavaş konuşulduğunda anlayabilir. Basit soru ve yönergeleri anlayabilir. Sayıları, saati ve diğer zaman terimlerini anlayabilir. Uzun aralar verilirse ve yavaş konuşulursa görüşmeleri izleyip anlayabilir.

  Pre-Intermediate b1 (Orta seviye)

  Okuma: Özellikle ilgi alanına giren basit metinleri rahat okuyabilir. Mektup, broşür ve kısa resmî yazıları rahat okuyup anlayabilir. Alışılmış ve sıkça yaşanan konular üzerine yazılan haberleri okuyabilir. Resmin bütününe bakarak tamamını olmasa da genelini okuyarak anlayabilir. Özel bilgileri uzun metinler içinde bulabilir ve okuyabilir. Genel olarak anlatılmak isteneni okuyarak anlayabilir. Yakın çevre ile yapılan mektuplaşma metinlerini okuyup anlayabilir. Basit olarak yazılan alet kullanma kılavuzlarını okuyup anlayabilir.

  Yazma: Günlük bilgiler ve olaylarla ilgili kısa metinler yazabilir. Duygu ve düşünceleri ve deneyimleri rahat yazabilir. Bilinen bir olayın detaylarını yazabilir. Hayalleri ve dilekleri yazıya dökebilir. Herhangi bir sorunla ilgili kısa notlar alabilir. Okuduğu bir kitap veya izlediği bir filmle ilgili düşüncelerini yazabilir.

  Dinleme & Anlama: Bilinen bir konuda yapılan konuşmaları bilmediği kelimeleri de tahmin ederek anlayabilir. Standart dilin kullanıldığı tartışmalarda önemli noktaları yakalayabilir. Günlük sohbetleri rahatlıkla anlayabilir. Günlük ve mesleki alışılmış konularda detayları yakalayabilir. Sürekli karşılaşılan olaylardaki detayları anlayabilir. Uzmanlık veya ilgi alanına giren bir konferans veya semineri rahat dinleyip anlayabilir. Günlük kullanılan cihazların makine kullanım talimatlarını anlayabilir. Aşina olunan bir konudaki ses kaydını dilediğinde basit teknik bilgileri seçebilir.

  Intermediate B2 (Orta üstü seviye)

  Okuma: İlgi alanına giren yazıları ve metinleri rahatlıkla okuyabilir. Uzmanlı veya ilgi alanı dışındaki herhangi bir teknik yazıyı sözlük kullanarak okuyup anlayabilir. Farklı metinleri hızlı okuyabilir.

  Yazma: Farklı kaynaklardan elde edilen bilgileri derleyip yazabilir. Gramer kuralları dahilinde mantıklı bir metin dizisi oluşturabilir. Neden sonuç bağlantılı olaylarla ilgili metin yazabilir.

  Dinleme & Anlama: Standart bir dilin kullanıldığı gürültülü bir ortamda konuşulanları anlayabilir. Mesleki ve akademik bilinen veya bilinmeyen konularda konuşulanları anlayabilir. Bilinen bir konudaki uzun konuşmaları rahat dinleyip anlayabilir. Standart dille yayın yapan radyo ve televizyon yayınlarını anlayabilir. Güncel konulardaki belgesel, film, canlı röportaj tartışma programlarını rahat izleyebilir.

  Upper-Intermediate C1 (İleri Seviye)

  Çeşitli zor, uzun metinleri, konuşmaları , televizyon programları ve filmleri anlayabilir. Üslup farklılıklarını ayırt ederek uzun ve karmaşık edebi metinleri okuyabilir, ilgi alanıyla alakalı olmasalar bile makale ve teknik bilgileri anlayabilir. Görüşlerini ayrıntılı bir biçimde, açık ve iyi yapılandırılmış metinlerle ifade edebilir. Bir mektup, kompozisyon ya da rapor yazabilir. Önemli olduğunu düşündüğü konuları ön plana çıkararak karmaşık konularda yazabilir, hedef belirlediği okuyucu kitlesine uygun bir üslup seçebilir.

  Advanced C2 (İleri Seviye)

  Hiçbir konuşma türünü anlamakta zorluk çekmez. Uzmanlık alanına yönelik makaleler ve yazınsal yapıtlar gibi soyut, yapısal ve dil bilgisel açıdan karmaşık hemen hemen tüm metin türlerini kolaylıkla okuyabilir ve anlayabilir. Hiç zorlanmadan her türlü konuşma ya da tartışmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilir. Kendimi akıcı bir şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin ve doğru bir biçimde vurgulayabilir. Uygun bir üslup ile açık, akıcı metinler yazabilirim. Mesleki ya da edebi yapıt özetleri ve eleştirileri yazabilir.

  BritishEnglish Öğrencisi Olmanın Avantajları

  Öğrenciyle birebir iletişim sağlanabilmesi, öğrenme sürecinin verimli geçirilebilmesi amacıyla British English’te sınıflar , maksimum 14 kişiden oluşturulmakta ve son teknoloji ile donatılmaktadır. British English öğrencilerinin istekleri doğrultusunda, kendilerine herhangi bir BritishEnglish şubesinde eğitimlerine ve club’lara devam etme imkanı da tanımaktadır. Öğrenci merkezli, interaktif eğitim sistemimize dayalı olarak sınıf içi yerleşimde en çok verim sağlayan U şekli benimsenmiştir. Böylece öğrenciler öğretmenleri ve arkadaşları ile iletişim kurmada problem yaşamazlar.

  Aşağıdaki alandan eğitim danışmanımıza ulaşabilirsiniz
  //
  Eğitim Danışmanı
  Online
  Whatsapp ile hemen iletişim kur