İngilizce Öğrenmenin Beyine Faydaları

İngilizce kursları içinde; en iyi İngilizceyi öğreten kursun adresi olarak gösterilen, yılların deneyimi British English ten müthiş ve heyecan verici tespit.

İngilizce öğrenmenin beyin hücrelerine, nöronlarına büyük katkısı.

İnsan beyni üzerinde uzun yıllar. .deneysel çalışmalarda bulunan bilim insanlarının vardıkları sonuçlarla da örtüşmektedir.

İnsanları çok mutlu eden bu tespitlere göre ingilizce öğrenirken beynimizde neler olmaktadır;

Beyin nöronlar olarak bilinen; özelleşmiş sinir hücreleri, ağlarını oluşturarak bilgiyi işler birbirleriyle elektriksel ve mekânik sinyaller kullanarak iletişim kurar. Mesajlar öğrenmenin ve hafızanın fiziksel temelini oluşturup nöron transfer mesajları ile “snaps” denilen bağlantıları alırlar.

Dilerseniz yazımızı akademik çevrelerin kullandığı dilden kurtarıp daha anlaşılır bir betimlemeyle derinleştirelim;
Herhangi bir yabancı dil özellikle ingilizce öğrenmek;
” Kendine yaptığın yatırım; yapabileceğin en iyi yatırımdır. ” felsefesinin anahtarıdır.
Bilim insanları, ingilizce öğrenirken beynimizin sağ ve sol lobunu geliştirdiğimizi böylelikle sağlanan beyin kaslarının gelişimi konulara, dış dünyaya daha iyi odaklanmamızı daha yaratıcı olmamıza sebep olduğunu söylüyorlar.

Böylelikle hafıza güçlenirken analitik zihinsel kapasitemizin tavan yaptığı konusunda hemfikir olduklarını belirtiyorlar.

Sonuç olarak British English ingilizce kursunda ingilizce öğrenmemiz esnasında beynimiz tam kapasiteyle çalışırken haliyle çok yüksek performans sergilemiş oluyor.

Yazımızı burada sonlandırırken; British English ingilizce kursunda ingilizce öğrenmenin; beynimize yaptığı katkıları. .şu ana başlıklar altında toplayabiliriz. ..
— ALZHEİMER’I HAYATINIZDAN ÇIKARIR. .
— BEYNİNİZİN GRİ MADDESİNİ ARTIRIR. .
—BEYNİNİZİN YAŞLANMASINI ENGELLER. .
—ÇOKLU İŞ YAPMA BECERİNİZİ GELİŞTİRİR. .