Şunun için etiket arşivi: Fransızca

İngilizce kursları çok önemli bir ihtiyacın karşılanması ve bir dünya dili olan İngilizcenin ülkemizde yaygın olarak kullanılabilmesi için çalışıyorlar.

İngilizce kursu arayan bir öğrenci aslında bir yabancı dil değil gelişen ve teknolojik olarak küçülen dünyamızda doğru iletişim kurma yolunu arıyor. Özellikle 80’li yıllara kadar bırakın üniversite mezunu olmayı lise mezunu olmak bile iş hayatında yükselmek için oldukça yeterliydi.

90’lı yıllarda ise, aslında kimse ne olduğunu bilmediği için “bilgisayar bilen” eleman arayışı vardı. “İngilizce konuşabilen, bilgisayarda anlayan!” Sanırız ki; bilgisayara “n’aber?” diye sorunca cevap alabilen kişi anlamında bir anlayış.

Bu gün böyle ilanlar yok, hatta bazı işler için verilen ilanlarda; Üniversite mezunu olmak, İngilizce konuşmak gibi talepler belirtilmiyor. Çünkü bu artık işin doğasında var. O iş için bir anlam ifade etmiyor.

Evet, artık Üniversite mezunu olmak eskisi gibi anlam ifade etmiyor. İngilizce bilmek ise iyi bir iş için başvuru öncesi bir şart.

Sizi iş arayışınızda rakiplerinizden ayıracak özellik bir yabancı dil bilmektir. Türkçeyi ana diliniz, İngilizceyi evrensel iletişim dili olarak gördüğümüz günümüz dünyasında; özellikle Türkiye’nin geleneksel ticaret ortaklarının dillerini bilmek önemli bir fark yaratıyor. İngilizce artık yabancı değil değildir. Yabancı dil ifadesi diğer bazı diller için kullanılabilir. Örneğin, Almanca ve Rusça. Ayrıca bazı diller var ki belli meslekler için bir nevi uzmanlık şartı. Örneğin, Fransızca; özellikle sanatla, estetikle ilgili alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda önemli bir fark yaratıyor. İspanyolca böyle dillerden biri. Tarihin en büyük yayılmacı güçlerinden olan İspanyollar gittikleri coğrafyalara dillerini de götürmüşler. Bu gün tüm Amerika kıtasından uzak Asya’ya kadar dünya ile ticaret yapan işletmelerin en çok ihtiyaç duydukları dillerin arasında.

BritishEnglish İngilizce kursları, uzun yıllardır başarıyla devam ettirdiği eğitimlerini, diğer dünya dilleri ile destekliyor. Artık İngilizce dışında Almanca, Frasızca, İspanyolca, Rusça ve ihtiyaç duyduğunuz diğer dillerle ilgili ihtiyaçlarınızda da yanınızdayız.