Şunun için etiket arşivi: İngilizce Eğitimleri

Ülkeler arasındaki ticari, sosyal ve kültürel yakınlaşmaların gerektirdiği en önemli gereksinim ortak dil kullanımıdır. Turistik bir gezi, iş seyahatleri veya kültürel aktivitelerin tamamının başarılı ve sürdürülebilir bir hal alması için gereken en önemli unsur kusursuz iletişimden geçer. Bu nedenle ortak dil kullanımının ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Fakat neden İngilizce? İngiliz ve Amerikan kültürüne illaki bir yerde gelme şansınız vardır. Bu kültürün içinde yaşayan insanların anadilleri İngilizce olacağından sizle iletişim kurarken zorlanmayacaklardır ama siz İngilizce bilmiyorsanız iletişim kurma konusunda zorlanabilirsiniz.

Dünyayı yöneten ve ortak faaliyetlerin hemen hepsinde öncü rol oynayan ülkelerin ana dillerinin İngilizce olması, bu alanda İngilizce kullanmanın önemini arttırmaktadır. Bugün Avrupa ve Amerika kıtasının birçok ülkesinde İngilizce ana dil olarak kabul edilmiştir. Bu gelişmeler sonrasında her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de İngilizcenin önemi hızla artmıştır. Teknoloji öylesine hızlı gelişti ki; belli bir yaşın üzerinde, iyi yetişmiş, yeterli tecrübeye sahip ancak dil eğitimi almayan milyonlarca insan önemli kayıplar yaşadı.

BritishEnglish İngilizce Kursu Kampanyaları İçin Tıklayınız

Özellikle orta kademe yönetici durumundaki bu insanlar, bir anda bilgisayarı önemli hesaplamalar yapmak için, raporlarını hazırlamak için , kısacası hemen tüm günlük işlerini yapmak için kullanmak zorunda kaldılar. Daha buna alışamadan, karşılarına pencereler çıktı, fareleri kovalamak zorunda kaldılar, yazıcı ayarlarıyla hırpalandılar.

Son darbeyi de akıllı telefonlar vurdu. İşe başladıklarında aileleri tarafından kendilerine hediye edilen daktilolarla geçecek mutlu yılları hayal eden orta kademe yönetici için, Japonya’daki iş ortağı ile küçücük bir kameradan konuşuyor olmanın ne demek olduğunu bu günün gençleri hayal edemez. Bu hayattan soğumuş arkadaşımızın çocukları tarafından açılmış sosyal medya hesabını mention edip hashtag’leyerek durumundan bahsederseniz trend topic olur. Ama bundan onun haberi olmaz.

Belli bir yaşın üzerindeki orta kademe yöneticilerin bir başka sıkıntısı da aritmetik olarak küçülen dünyanın onlara göre geometrik olarak büyümesidir. İyi bir firmada yurtdışı ile tüm iletişimi kurmak üzere İngilizce eğitimi almış bir üst düzey yönetici ile birlikte çalışmaya göre plan yapmış olan arkadaşımızın yöneticisi bir anda adını bile zor söylediği bir yabancı oluverdi. Ardından İngilizce bile kullanmayan, yeni ekonomik güçlerle iş bağlantıları kuruldu. Henüz İngilizce problemini çözmeyen biri için bu gerçek bir sorundur.

Yukarıda anlattıklarımız son on beş yıl içinde Türkiye’de milyonlarca, dünyada milyarlarca kez yaşandı.

Ne yazık ki ülkelerin eğitim sistemleri de bu yeniliklere uyum sağlamakta çok zorlanıyorlar. Her gün gelişen dünyaya uyum sağlamak gerçekten zor. Bu günün gençleri yukarıda yazanları okurken müstehzi gülücükler atmış olabilirler. Ancak kendilerine kötü bir haberimiz var. “Dünya her gün daha hızlı değişiyor.”

 

Geçmişte İngilizce bilmeyen biri yöneticilik yapabilirdi. Ancak bu gün iş ilanlarında, kurumlar çoğunlukla “İngilizce Bilen” ifadesini kullanmıyorlar. Çünkü artık “güzel” işler için İngilizce bilmeyen birinin başvuruda bulunmasının gereksizliğini herkes biliyor. İlanlarda bahsi geçen “yabancı dil” artık İngilizce değildir. Türkçe anadiliniz; İngilizce ise tüm çalışma hayatınız boyunca her gün daha fazla ihtiyaç duyacağınız tüm dünyanın üzerinde mutabık kaldığı, referans iletişim aracıdır.

Bir kötü haber daha; ilk okulda, ortaokulda veya lisede hatta İngilizce ile eğitim veren iyi bir okula gitmediyseniz üniversite de aldığınız İngilizce eğitimi %90 ihtimalle yetersizdir.

İşte bu nedenlerle iyi bir İngilizce kursu sizin için, kariyer planınızı değiştirecek doğru bir tercihtir.

İngilizce Kursu almadan önce ilk yapmanı gereken seviyenizi tespit etmektir. Ne yazık ki sadece Okulda İngilizce eğitimi alan ve ders notları gayet iyi olan öğrenci adaylarımız bazen aslında oldukça düşük İngilizce seviyesinde olurken, eğitimlerinde fazla İngilizce olmadığı iş hayatında veya değişik şekillerde İngilizceye maruz kalan bazı adaylarımızın da kendi tahminlerinin üzerinde bir seviyeden eğitime başladıklarını görebiliyoruz.

Bu amaçla BritishEnglish tarafından özenle hazırlanan Seviye Tespit Sınavı’na katılarak durumunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bunun için http://sts1.britishenglish.com.tr/ adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Unutmayınız İngilizce sadece iş hayatınızı değil, tüm yaşantınızı köklü olarak değiştirir. İngilizce Eğitimi aldığınız süre boyunca motivasyon kaynağınızın sadece iş olmasına izin vermeyin. Çalışma hayatınızın yanında, sosyal hayatınız, çevreniz, hatta zevkleriniz de değişecek, en önemlisi her konuda çok daha fazla alternatife sahip olacaksınız. Merak duyduğunuz herhangi bir konuda önce Türkçe, sonra da İngilizce bir kaynak aradığınızda ne demek istediğimizi her defasında zaten görüyorsunuz.

BritishEnglish İngilizce Kursu olmanın yanında Mesleki İngilizce eğitimleriyle de daima yanınızda. Özellikle öğrenciyseniz, sunulan indirimleri ve eğitim olanaklarını öğrenince şaşıracaksınız. Özellikle yaz aylarını eğitime ayırmak isteyen adayları şubelerimize bekleriz.