Ödüllü Bursluluk Sınavı Gerçekleşti

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak her yıl düzenlediğimiz bursluluk sınavı 20-21 ekim tarihlerinde Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy ve Ümraniye şubelerimizde gerçekleşti.

1975 yılından bu yana eğitime en büyük desteği sağlayan BritishEnglish, her yıl düzenlediği bursluluk sınavları ile öğrencilerin hem başarı oranlarını öğrenebileceği hem de dönem içinde kendilerini test edebilecekleri ödüllü ve okul müfredatına uygun sınavlar ile fırsatlar sunmaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen bursluluk sınavlarına binlerce öğrenci katılım gösterdi.

BritishEnglish eğitim koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen sınavlara katılan öğrenciler ve veliler bu tip sınavların süreklileşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

BritishEnglish dil okulları tarafından gerçekleştirilen İngilzce Bursluluk Sınavı (İBS) her yıl binlerce öğrenciye İngilizce öğrenme imkanı sağlıyor. Sınavlarda Öğrencilerin seviyesine ve müfredata uygun Türkçe, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce alanlarında çoktan seçmeli sorular yer alıyor. Öğrenciler hem öğrendiklerini pekiştirebiliyor hem de başarı oranlarına göre yabancı dil eğitimi hakkı kazanabiliyor.