Online Eğitimler ve İngilizce Kursu

Eğitim her gün her açıdan değişiyor; yenileniyor. Artık online eğitim kavramı dilimize yerleşmiş durumda.

Açıköğretim Fakültesi’nde okuyanlar televizyondan eğitim alırlar ve bu çok büyük bir organizasyon, çok büyük bir yönetişim ve çok büyük bir teknoloji gerektirir. Ancak internet ortamında sadece bir cep telefonu kamerasıyla çekilen çoğunlukla yanlış ışıklandırmalı, herhangi bir prodüksiyonu olmayan öyle videolar dolaşıyor ki bu videolar; çok basit, çok yalın ve anlatmak istediğini net bir şekilde vurguluyor.

Öyle ise neden halen örgün eğitim veren üniversiteler, devlet okulları ve özel okullar var? İngilizce Kursları neden var? Bir İngilizce Kursu Bakırköy de neden şube açıyor?

Çünkü internette izlediğimiz video ile bir eğitim kurumunun hedefleri, stratejileri, uygulamaları bir birinden çok farklıdır. Bir İngilizce Kursu size İngilizce eğitimi vermeyi vaat eder ve bunu geliştirmek için altyapıyı kurar; kaynakları hazırlar, öğretmenleri bulur. Bunun yanında sınıf ve İngilizce eğitimi için gerekli envanteri oluşturur. Sonuçta ortaya çıkan, biz fark etsek de etmesek de, ortak bir hedefe kilitlenmiş büyük bir güçtür. Bu gücün içinde doğal olarak öğrenci de vardır.

Reklam, tanıtım ve eğitim dışı tüm faaliyetler ayrı bir alanın konusudur ve size sunulan hizmetin içinde yer almazlar.

Oysa ki konu bir video eğitim sitesinden hizmet almaya geldiğinde, yukarıda bahsettiğimiz BritishEnglish dahil Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy veya Ümraniye deki tüm İngilizce kurslarında olan ortak ve tek hedefi göremezsiniz. Bunu online eğitimi küçültmek için söylemiyorum. Online eğitim örgün eğitimin pek çok eksiğini kapatır ve ona derinlik kazandırır.

Ancak İngilizce Eğitimi sadece online ve internet üzerinden bitirilebilecek bir konu değildir.

Bir online site her zaman temelde bir reklam aracıdır aynı zamanda. Oluşturulanların tamamı bulunulan kategoride, belli keyword’lerde lider olmayı hedefler. Sınıf ortamında anahtar kelime yarışına giren sağlıklı bir öğretmen ise dünya üzerinde henüz görülmemiştir.

Bu nedenle günümüz teknolojisinin bize sunduğu online eğitim fırsatlarını tamamen dışlamadan, bir disipline, bir organizasyona dayanan örgün eğitim kurumlarından vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Arapça gibi dünyanın en önemli dillerini öğrenmek isterseniz BritishEnglish daima yanınızdadır.