Adınız Soyadınız (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Epostanız (Gerekli)

  Şube Seçiniz (Gerekli)


  THY Sınavları Hazırlık Kursu

  BritishEnglish Dil Okulları olarak 43 yıldır Türkiye’de dil eğitimleri konusunda öncü olmuştur. Yabancı dil eğitimlerinde en önemli unsur kurumun M.E.B. onaylı olması ve uluslar arası eğitim programlarını takip ediyor olmasının yanı sıra destekleyici etkinlikler sağlıyor olması önemlidir.

  Tam da bu anlamda BritishEnglish Dil Okulları olarak Avrupa Dil Teşvik Ödüllü club programları ile desteklemektedir.

  Türk Hava Yolları personelinin dil eğitimlerinde tercih ettiği kurum olan BritishEnglish, Pilot adayları, Hava Aracı Teknisyeni, Hava Trafik Kontrolörü, Uçuş Harekât Uzmanı ve Kabin Memuru adaylarına etkin ve başarı odaklı eğitimler sunmaktadır. Eğitimlerimizin temel hedefi THY tarafından kabul edilen dil yeterliliğini ön planda tutarak dil sınavında üstün başarı sağlamaktır.

  Eğitmenlerimiz bu konuda titizlikle eğitim programı hazırlamaktadır.

  Türk Hava Yolları Kabin Memurluğu Şartları

  Türk Hava Yolları resmi internet sitesinin kariyer bölümünde kabin memuru olmak isteyenler için bir form açtı, genel koşullar olarak da
  • T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
  • 01/01/1988 ile 31/12/1997 tarihleri arasında doğmuş olmak
  • En az lise mezunu olmak
  • İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
  • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
  Sağlık ve Fiziki Koşullar
  • 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,
  • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)
  • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.
  Adaylarımızın Dikkatine!
  • Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
  • THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

  Kabin Memurluğu Nedir?

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde yapılan tanımlamaya göre:

  Yolcu taşımacılığı yapan hava araçlarında gerekli emniyet ve güvenlik önlemlerinin uygulanmasından ve yolcu konforundan sorumlu görevliler olarak belirtilmektedir. Erkek kabin memuru host, bayan kabin memuru hostes olarak da adlandırılmaktadır.

  Kabin Memurları; ilgili mevzuatlarda belirtilen gereklilikleri sağlayarak eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve bunun sonucunda “Kabin Memuru Sertifikası” almaya hak kazanmış kişilerdir.

  Nasıl Kabin Memuru Olabilirim?

  Ülkemizde kabin memuru olabilmek için mevzuat kapsamında aranan asgari gereklilikler aşağıda yer almaktadır:

  1.  En az 18 yaşında olmak
  2. Sağlık yönünden görevini yerine getirmeye uygun olduğunun kontrol edilmesi amacıyla Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık kuruluşunun düzenli aralıklarla muayenesinden veya değerlendirmesinden geçmiş olmak
  3. İşletme El Kitabı içerisinde belirtilen usullere uygun olarak görevlerini yerine getirilebilecek yeterlilikte olmak (Boy, kilo, psikolojik test vb.)
  4. Yurt içi veya yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya benzeri okul mezunu olmak
  5. İngilizce bilmek. (Bu hususa ilişkin detaylandırma görev alacağı işletmenin iç prosedürü ile belirlenir.)

  .

  Aşağıdaki alandan eğitim danışmanımıza ulaşabilirsiniz
  //
  Eğitim Danışmanı
  Online
  Whatsapp ile hemen iletişim kur