BritishEnglish İngilizce kursları arasında bir numaralı eğitim kurumudur

Şunun için etiket arşivi: İngilizce Eğitimi

Uzaktan İngilizce Eğitimiİngilizce öğrenimi konusunda bir çok araştırma ve bir çok çalışmanın da gösterdiği üzere ingilizce dilini öğrenmek zorlu bir süreç gibi görünsede sınıf ortamında öğrenilen kadar kalıcı olmadığı görülmekte. Dil okullarının en çok üzerinde durduğu konuların başında her yabancı dil gibi ingilizceninde sınıf ortamında öğrenilmesi gerektiğidir.

Nedeni ise hem öğrencilerin yabancı dile olan adaptasyonu sağlayamaması hem de öğrenim sürecinde dışarıda kullanamamasıdır. British English dil okulları tarafından ulusal ve uluslararası kabul görmüş eğitim programlarının kullanılmasının yanı sıra öğrencilerin öğrenim süreçlerini hızlandıracak ve kalıcı hale gelmesini sağlayacak destek eğitim programları sunulmaktadır. Bu destek eğitim programları diğer adıyla club programları öğrenim süreci içinde haftalık periyotlarda yabancı dil öğreniminin hızlanması ve kalıcı dil yapısının oluşmasını sağlamaktadır.

Bu nedenle yabancı dil öğreniminin hem ulusal hem de uluslararası otoriteler tarafından sınıf ortamında öğrenilmesini desteklediği gerçeği unutulmamalıdır.

Uzaktan İngilizce Eğitimi Olur mu? konusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için şubelerimize ulaşabilirsiniz. Tam donanımlı eğitim danışmanlarımız size ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Şube İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlediği basın toplantısında, yeni müfredata ilişkin açıklamalarda bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Müfredatları geliştirme, yenileme ve güncelleme çalışmalarının 2005´te başladığını, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ise 51 programda tamamlandığını ifade eden Yılmaz, “2016-2017 eğitim öğretim yılının başından bugüne kadar 51 müfredat ekseninde kapsamlı bir şekilde bir yenileme, güncelleme, gözden geçirme, ikmal ve değişiklik çalışması yapıldı.” bilgisini paylaştı.

Pilot program başlıyor

Ortaokul 5´inci sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim hedefine ilişkin bilgi veren Yılmaz, yeni uygulamayı pilot illerden başlatacaklarını, sonuca göre yabancı dil eğitimini Türkiye´nin tamamında gerçekleştireceklerini ifade etti. Bakan Yılmaz, “Şu anda atanmak üzere bekleyen İngilizce öğretmenlerinin hepsini alsak bile ihtiyacımızı karşılamıyor. Buradan mevcut İngilizce öğretmenlere hizmet içi eğitimlerin arttırılması lazım. Hepsini alsak bile ihtiyacımız var. O halde Türkiye´de İngilizce eğitimi veren kurslar, üniversiteler ve diğer okullar dahil bir iş birliği yapılması lazım.” dedi.

Pilot okullarda zorunlu derslerin yanı sıra toplam zorunlu yabancı dil dersi verileceğini, uygulama sürecinde öğretmen eğitimleri ölçme, değerlendirme sisteminin yeniden yapılandırılması ve izleme değerlendirme çalışmalarında bulunulacağını ifade eden Yılmaz, “Pilot okulların belirlenmesi amacıyla 81 ilden belirli kriterlere göre uygulama yapacak okulların listesi şu an için 681 olarak belirlendi. Yaklaşık öğrenci sayısı ise 120 bine yakın. İnşallah bu uygulama başarılı olduğunda, diğer okullarımıza yansıtacağız.” diye konuştu. Bu çalışmalar ışığında BritishEnglish olarak gerekli çalışmalara başladık.

AÇIKLAMA TAM METNİ

 

Şunun için etiket arşivi: İngilizce Eğitimi