İngilizce Kursları Hayat Kalitenizi Yükseltir

Arkadaşlarınızla bir araya gelir, kolalarınızı mısır patlaklarınızı alır, sinemaya gidersiniz. Örneğin Star Trek izlenecektir. Afişin sol üst köşesinde soldan sağa sarı bandın üzerinde “Türkçe Dublaj” yazısını okursunuz ve büyük bir rahatlama…
Fakat, bir arkadaşınız aradan çıkıp “Ne dublajı yahu. Filmin orijinali dururken çakmasını mı! izleyeceğiz. Sesler kayboluyor, vurgular kayboluyor. On beş dakika sonra orijinal var. Onu seyrederiz.” dediğinde bu rahatlama yerini sıkıntıya bırakır. Gerçi siz de, arkadaşlarınız arasında madara olmamak! için “tabii yaaaa!” dersiniz ama.
Küçücük harfler görüntülerin arasından kaybolur giderken, paramparça olan “Atılgan” yerine Kaptan Kirk’ün konuştuklarını okumaya çalışırsınız ve ekranda yazanlar bir önceki sahnenin replikleridir.
Arada herkes ışık oyunlardan, sahnelerin müthiş temaşasından bahseder. Oysa siz, yazılara öylesine konsantre olmuşsunuzdur ki; bir çok şeyi görmemişsinizdir. “Evet, evet Spock’un kulakları” derken arkadaşınıza, için için “ne vardı ki o kulaklarda?” diye soruyor olabilirsiniz mesela.
Filmin sonunda ise, “eve gideyim de bir de internetten Türkçe dublajlı izlerim” diyor olmanız çok mümkündür.
Ya da evini yalnız başına savunan Macualay Culkin’in tuzağına düşüp olabilecek en komik şekilde havalarda uçan Joe Pesci yerine yazıları okuduğunuz için sahneyi tekrar izlemek istediğinizde arkadaşlarınızın tepkisi hiç de az olmaz.
İşte İngilizce kursları sizi bu durumlardan da kurtarır.
Yukarıda bahsettiğimiz konular sadece bir filmin veya bir gösteririnin keyfine varamamak değil, hayat kalitesinin daha yukarı çıkamamasıdır.
BritishEnglish İngilizce kursu hayat kalitenizi yükseltmek için hizmetinizde.