İngilizce Öğrenmek

İngilizce konuşabiliyor olmak bireyin hayat kalitesinin daima yükselme potansiyeline sahip olması demek aynı zamanda. İngilizce öğrenme; aslında İngilizce öğrenme değil, genel olarak “öğrenme” bir disiplin, bir süreç konusudur ve süreci baştan sona kadar iyi yönetmek gerekir.

İngilizce öğreniyorum, İngilizce dersleri alıyorum diyen herkesin İngilizce öğrenemediğini farketmişsinizdir. Öğrenemeyenler de genel olarak eğitim aldıkları kurumu suçlarlar. Bu kuruma gitmektense bir İngilizce öğrenme programı alsaydım ya da İngilizce kelime ezberleme çalışması yapsaydım gibi dili geçmiş pişmanlıklarını anlatan arkadaşlarınız mutlaka olmuştur.

Bir süre önce bir öğrencimizden İngilizce eğitimi hakkında program dersleri dışında neler yaptığını öğrenmek istedik. Öğrencimiz ne yazık ki sadece derslere giriyor. Tamamen ücretsiz olan ve ömür boyu süren etkinliklerimizin hiç birine katılmıyordu. Ayrıca ders dışında öğrendiklerini tekrarlamadığını da belirtiyordu. Asıl ilginç olansa öğrencimizin İngilizce kursu almak için işten ayrılmış olması ve başka herhangi bir sorumluluğunun olmamasıydı.

Ana dili İngilizce olmayan bir ülkede İngilizce kursu almak demek, ders esnasında öğrenilen bilgilerin özel bir çaba ile tekrarlanması demektir. Bu zorluğu aşmak için kurum içinde düzenlenen konuşma etkinliklerini kaçırmayınız. Ayrıca; kelime öğrenme, program derslerinin tekrarlarını yapma, dinleme etkinliklerinin haftalık programını tüm şubelerimizden alınız. Sadece eğitim aldığınız şubemizde değil Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy veya Ümraniye şubelerimizin her birinde bu etkinlikleri takip edebilirsiniz.

Unutmayın; Siz talep ettiğiniz sürece BritishEnglish çözüm için sizin yanınızdadır.