Adınız Soyadınız (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Epostanız (Gerekli)


  İngilizce Öğrenmek Zor mu?

  Yabancı dil öğrenmek ülkemizde pek çok kişinin çokça zaman ve para harcadığı bir süreç olarak çıkıyor karşımıza. Özellikle İngilizcenin dünya çapında ortak iletişim dili (lingua franca) hâline gelmesiyle yediden yetmişe herkes İngilizce öğrenmek adına bir çaba gösteriyor.

  British English yabancı dil okulları 7den 70e herkese dil eğitimi vermektedir. İngilizce’nin yanı sıra dünya dillerinde de eğitim alınması mümkün

  İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE TEŞVİK ETMEK

  İngilizceye hâkim olmak aslında diğer pek çok toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda da bir güç ve statü göstergesi olarak değerlendirilebiliyor. İnsanlar kendileri öğrenemiyorsa bile yabancı dil konuşabilen insanlara gıpta ile bakıyor ve çocuklarını bu bağlamda teşvik ediyor.

  İNGİLİZCE VE DİĞER DİLLER

  İngilizce kadar olmasa da son yıllarda ülkemizde yabancı dil olarak etkisi artan Arapça, Rusça, İspanyolca ve Çince gibi dilleri öğrenmek için de insanlar büyük çaba ve zaman sarf ediyor. Bir de bu süreç başarısızlıkla sonuçlanırsa dil öğrenmeye karşı çok ciddi önyargılar oluşabilmektedir.

  HANGİ YAŞLARDA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR

  Örneğin, İngilizcenin çok zor olduğunu iddia edenler, Türkiye’de yabancı dil öğretilemediğini söyleyenler, öğretmenlerin hep gramer ağırlıklı dersler yapıp onlara yeterince beceri kazandıramadıklarından yakınanlar veya artık dil öğrenmek için yaşlarının geçtiğini söyleyen insan sayısı oldukça fazladır.

  İNGİLİZCE ÖĞRENMEDE BAŞARI

  Bu tür yakınmaların haklı ya da haksız olduğunu tek bir pencereden bakıp söyleyemeyiz. Dil öğrenme sürecini başarılı ya da başarısız kılan pek çok etken olduğu için olaya büyük resmi görmeye çalışarak yaklaşmakta fayda vardır.

  İNGİLİZCE KURSU

  En iyi ingilizce kursu olarak adından sıkça söz ettiren BritishEnglish, 1975 yılından bu yana alanında uzman öğretmen kadrosu ve ulusal, uluslararası eğitim müfredatları ile öne çıkmaktadır. İngilzice kursu olarak diğer dünya dilleri konusundan uzman kadrosu bulunmaktadır.

  Aşağıdaki alandan eğitim danışmanımıza ulaşabilirsiniz
  //
  Eğitim Danışmanı
  Online
  Whatsapp ile hemen iletişim kur