Üniversitelerin hazırlık atlama sınavları – Proficiency

, ,

Proficiency sınavları pek çok üniversitede uygulanmaktadır.

Üniversitelerimiz , kendi sınavlarına denk olarak bazı uluslararası geçerliliği olan sınavlardan alınan sertifikaları da kabul etmektedirler. Örneğin: IELTS-TOEFL. Fakat öğrenciler kayıt oldukları üniversitenin hangi sınavları ve hangi puanla kabul ettiklerini mutlaka araştırmalıdırlar. Çünkü bazı üniversiteler örneğin IELTS sertifikasını kabul etmiyor yada talep edilen puanlar farklılık gösterebiliyor.

Bu araştırmayı yaptıktan sonraki aşama, sınavlara hazırlık aşamasıdır. British English Dil Okulları olarak bizim önerimiz, öğrencinin hem üniversitesinin kabul ettiği uluslararası sınavlardan birine hem de kendi okulunun sınavına katılmasıdır. Bu başarı ihtimalini kuvvetlendirir. Elbette sınavlar arasında sistem farlılıkları mevcuttur fakat son dönemlerde üniversitelerde uygulanan sınavlar ile uluslararası geçerliliği olan sınavlar arasında ciddi benzerlikler oluşmaya başladı.

Sınava hazırlık süreci çok önemlidir. Bizim önerimiz, birebir, özel ders ile sınavlara hazırlanmaktır. Çünkü sınıf eğitimine katılan kişilerin İngilizce seviyeleri, hedefleri, öğrenme hızları farklılık gösterir. Bu nedenle risk almayarak ve öğrencimizi, “tailor made” kişiye özel hazırlanmış programlarla sınava hazırlıyoruz.

Öncelikle kişinin bilgi düzeyini ölçüyoruz, ardından üniversitenin sınavını inceliyor ve hedefe varmak için gerekli ders ve içerik planlaması yapıyoruz. Hazırlık atlama yada uluslararası sınav hazırlıklarında 2 yada 3 öğretmen ile birlikte programı oluşturup uyguluyoruz.

Öğrencinin gelişim takibi de çok önemsediğimiz bir konudur. Gelişimde sorun oluşursa hemen neden ve sonuç sürecine geçiyoruz.

British English Eğitim Koordinatörlüğü