YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı

ÖSYM tarafından asıl tercih döneminin sona ermesi ile ek tercihlerin 14-20 Eylül tarihlerinde yapılacağı konusunda duyuru yapıldı. Üniversitelerin boş kalan kontenjanlarına göre ek yerleştirme işlemleri yapılmaya başlandı.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin ÖSYM tarafından yapılacağı, adayların, 2018-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacakları bildirildi.

BritishEnglish Yabancı Dil Okulları olarak YKS sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için özel geliştirilmiş yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim programı hazırlanmaktadır. Bu programlarda amaç öğrencilerin yüksek başarı sağlamaları ve yabancı dilde en geniş yelpazede kazanmalarıdır. YKS Sınavı Hazırlık Kursu Sayfamızı Mutlaka İnceleyiniz

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Ek Yerleştirme Bilgileri

14.09.2018 10:00
20.09.2018 23:59
15,00 TL
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)