2018-2019 Öğretim Yılı İkinci Üniversite Kayıtları Başladı

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 öğretim yılı ikinci üniversite internet başvuru ve kayıt kılavuzuna göre AÖF ikinci üniversite internet başvuru işlemleri 11 Eylül – 21 Eylül tarihleri arasında alınacak.

Adaylar, “http://aof.anadolu.edu.tr” adresinden kayıt otomasyonu bağlantısı “ikinci üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştirebiliyor. Adaylar, daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayıp banka ödemesini yaptıktan sonra, Açıköğretim Fakültesi bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayabilecek.

BritishEnglish yabancı dil okulları olarak öğrencilerin eğitim süreçlerinde yabancı konusunda karşılaşabilecekleri tüm sınavlarda yüksek başarı sağlayabilecekleri eğitim programlarımız ile her zaman yanınızdayız. Eğitim müfredatımız uluslararası kabul görmüş CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) programlarına uygun olmaktadır.

Yabancı eğitmenler eşliğinde gerçekleşen ücretsiz katılabileceğiniz Avrupa Dil Teşvik Ödüllü club programlarımız ile yabancı dilin kalıcı olmasını sağlamanın yanı sıra ulusal ve uluslararası sınavlara katılımınızı ve başarınızı garantilemiş olacaksınız. Ayrıca bireysel eğitim programları sayesinde tüm öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasında etkin çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİ KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

İnternet Başvuru Belgesi

Bu belgeyi siyah tükenmez kalemle imzalayarak kayıt sırasında AÖF bürosuna teslim etmek zorundasınız. Öğrenci hizmetlerinde ve sınavlarda imza uyumsuzluğundan doğacak sorumluluk öğrenciye ait olacaktır. Mazeretli kayıt tarihinde kayıt yaptıran öğrenci yakınlarının, imzaları mutlaka öğrencinin kendisine attırmaları gerekiyor.

Öğrenci Bilgi Formu

Bu form kayıt yapıldıktan sonra AÖF büro personeli tarafından onaylanarak öğrenciye geri verilir.

Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları

Adayların Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’ndeki bilgileri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Ortak Veri Tabanındaki (YÖKSİS) öğrenim durumu bilgileri Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları belgesinde gösterilir. Bu belgeyi kayıt anında AÖF bürosuna teslim ediniz. Bilgisine ulaşılan kayıt belgeleri kayıt sırasında sizden istenmeyecektir. Bilgisine ulaşılamayan, kayıt için getirilmesi zorunlu belgeler ise formun alt kısmında yer almakta olup bu belgeler kayıt anında AÖF bürosuna teslim edilecektir.

Öğrenim Belgesi

Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları Belgesinde “Mezun veya Öğrenci Bilgisi”ne ulaşılan adayların kayıtları öğrenim belgesi alınmadan yapılacak. Mezun veya öğrenci bilgisine ulaşılamayan adaylar öğrenim belgesini kayıt anında AÖF bürosuna teslim edecekler.