İngilizce Unutulur mu?

Unutulur!

 

Sadece ileri yaşlarda öğrenilen İngilizce değil, uzun süre yurt dışında kalanlar ne yazık ki anadillerini dahi önemli ölçüde unutabilirler.

 

Bazen yıllar süren bir İngilizce eğitimine, sadece zamanınızı değil, emeğinizi ve bütçenizden ayırdığınız önemli bir meblağı harcarsınız. Ancak eğer çevrenizde İngilizce konuşulmuyorsa, aldığınız İngilizce eğitimi geçen her günle birlikte biraz daha değerini yitirir. Bu nedenle İngilizce Kursu bittikten sonra İngilizce kitaplar okumak, İngilizce film izlemek, eğer yakınlarınız arasında bilen varsa onlarla İngilizce konuşmak gibi aktivitelerden vazgeçmeyiniz.

 

Ancak ne yazık ki, İngilizce kursları bittikten sonra öğrenciler yukarıda bahsi geçen çalışmaları yapmakta her zaman güçlüklerle karşılaşıyor. Zaten sadece kitap okumak, film izlemek veya sistematik olmayan bir şekilde bilenle, bildiği kadar İngilizce konuşmak yeterli olmuyor. İngilizce kursu devam ederken uygulanan sistematik eğitimin tekrarına, dinleme ve konuşma pratiklerinin devamına ihtiyaç duyuluyor.

 

BritishEnglish İngilizce Kursları; eğitiminiz devam ederken size iki değişik program sunar; birincisi, İngilizce seviyenizi geliştirmeyi amaçlayan eğitim programınız, ikincisi ise İngilizce seviyenizi pekiştirmeyi amaçlayan bir eğitim destek programı.

 

Bu iki program eğitiminiz boyunca bir arada yürür. Sınıfta işlenen konular, İngilizce eğitiminin dört temel şartını da içine alan destek programlarıyla hem tekrarlanır hem de pekiştirilir.

 

İşte bu ikincisi yani eğitim destek programları, BritishEnglish öğrencilerine sadece eğitimleri süresince değil hayat boyu ücretsizdir. Eğitiminiz bittikten sonra, size en yakın BritishEnglish şubesine giderek o şubenin eğitim destek programlarına katılabilirsiniz.

 

Böylece sadece kısıtlı bir dönem için düşündüğünüz İngilizce kursu, BritishEnglish ile yapacağınız çözüm ortaklığı sayesinde çok uzun yıllara yayılır. Bu da İngilizce’yi unutmak gibi bir endişe duymamanız demektir.

 

Unutmayınız; İngilizce Kursları size sadece İngilizce eğitimi vermekle değil bunun devamlılığını sağlamakla da yükümlüdürler.