Adınız Soyadınız (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Epostanız (Gerekli)


  YAZ OKULUNA GİDEN ÖĞRENCİ NELER KAZANIR?

  Okulların kapanması ile birlikte ailelerin en önemli düşüncesi yaz boyunca çocuğum ne yapacak. Yaz okulları ailelerin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında geliyor. Hazırladığımız yaz okulu programında yoğun ingilizce öğrenimini en üst düzeye çıkarıp oyunlar, şarkılar, eğlenceli aktiviteler ve geziler ile önemli çalışmalar yapmaktayız.

  “Yaz okullarının amacı, sadece tatil çocuğun eğlenmesi ve heyecanlı tecrübeler yaşaması değil; aynı zamanda sosyal, duygusal ve yeteneksel gelişimlerine katkıda bulunmaktır.” (Profesyonel Öğrenci Koçu Şebnem Daloğlu)

  Uzun bir eğitim döneminin bitmesiyle beraber, özellikle ilköğretim çağındaki çocuklar yine uzun sayılabilecek bir süre boyunca eve ve sokaklara dönecekler. Büyükşehirlerdeki hayat şartları çocukların sokakta oyun oynamalarına imkan tanımıyor. Kaldı ki amaçsızca geçirilen günler çocukların zihinsel anlamda da başıboş oldukları günler demektir ve gerçekten de boşa harcanmış zaman olması nedeniyle son derece olumsuz sonuçları vardır. Bu kadar uzun bir süre okuldan uzak kalan çocukların tekrar okula adapte olmaları hem çok zordur, hem de hiçbir şey öğrenmeden, hiçbir etkinlikte bulunmadan zaman geçirmiş olmak çocuklar açısından da sıkıcıdır. Bu anlamda yaz okulları son yıllarda sıklıkla gündeme gelen bir konu olması nedeniyle ciddi olarak düşünülüp,değerlendirilmesi gereken kurumlar olarak öne çıkıyor. Bir çok ailenin de çocuğunu yaz okuluna göndermek istediklerini görüyoruz. Gerçekten yaz okulları çocuklara kattıkları açısından son derece yararlıdır ve yaklaşık 3,5-4 ay boyunca okuldan uzak kalan çocuklar için son derece olumlu etkiler yaratır. (Psikolog Serap Duygulu)

  YAZ OKULUNUN ÇOCUKLARA KAZANIMLARI

  * Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.
  * Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.
  * Spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.
  * Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.
  * Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar.
  * Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.
  *İyi bir yabancı dil programı ile okulda kazandıkları yabancı dili pekiştirip kalıcı hale getirirler.

  “Ayrıca Yaz okulları, çocuğunuzun liderlik, özgüven ve yaratıcılıklarını geliştirmek, grup içerisinde iletişimi ve ekip çalışmasını güçlendirmek için hazırlanmıştır. “ diyen Daloğlu yaz okulunun önemini vurguladı.

  British English Yaz Okulu Programı İçin Tıklayınız.

  Yaz Okulu Neden Önemlidir Makalemiz İçin Tıklayınız.

  Not: Yukarıda bulunan formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız bilgilendirmek için size ulaşacaktır. 

  Aşağıdaki alandan eğitim danışmanımıza ulaşabilirsiniz
  //
  Eğitim Danışmanı
  Online
  Whatsapp ile hemen iletişim kur