İngilizce İçin Ne Kadar Zaman Harcarım?

Cevaplanması en zor sorulardan biri; aslında tek bir doğru cevabı da yok. İngilizce, dünyanın tartışmasız en yaygın dili. Hangi anadili kullanıyor olursa olsun, sanayide, ticarette, sanatta, eğitimde ve daha pek çok konuda bilgiye ulaşmanın,iletişim kurmanın temel kaynağı İngilizce. En azından bu yazıyı okuduğunuz elektronik alet hangisi olursa olsun, kullandığı temel dil mutlaka ve mutlaka İngilizce.

 

İşte bu iletişim ve bilgi kaynağı olan dili, hayatınızda yer tutan diğer konulardan ayırabildiğiniz zaman, gelirinizden aylık olarak ayırmayı düşündüğünüz pay ve gelmek istediğiniz payla bağlantılı olarak değişken zamanlarda öğrenebilirsiniz.

 

İngilizce kursları bu konuda size çok değişik alternatifler sunarlar. BritishEnglish İngilizce Kursu’da özel ders veya sınıf dersi olarak aynı şekilde değişik alternatiflerle hizmetinizde.

 

Şubelerimize geldiğinizde eğitim danışmanı arkadaşlarımız, her şeyden önce İngilizce Seviye Tespit Sınavı sayesinde yaklaşık olarak İngilizce’de hangi seviyede eğitime başlamanız gerektiğini öğrenirler. Daha sonra bulunduğunuz seviyeden ne kadar ileri gitmek istediğinizi öğrenirler ve İngilizce kursu alternatiflerimizi sunarlar.

 

Bu alternatifleri size eğer varsa eğitim veya iş saatlerinizi, derse gelebileceğiniz saatlerin durumlarını göz önünde bulundurarak sunacaklardır. Peki, bu alternatifler nelerdir?

 

  1. Birebir Özel Ders: Bu eğitimler, özellikle hızlı bir eğitim dönemine ihtiyaç duyan öğrencilerimiz tarafından tercih edilir. TOEFL, IELTS, Hazırlık Atlama, YDS gibi sınavlara hazırlananların da yine tercihleri birebir özel ders olmaktadır. Ayrıca, THY gibi Türkiye’nin önemli kurumlarına hazırlananlar için tavsiye edilen eğitim birebir özel derstir.
  2. Hafta İçi Sabah (Sınıf Dersi): Özellikle, öğleden sonra okula veya işe gidenlerin, iş arayışı içinde olanların ve ev hanımlarının tercih ettiği eğitimlerdir. Pazartesi ile Perşembe günleri arasında günde 3 haftada 12 saat ders yapılır. Başlangıçtan itibaren bir kur 5 haftada, bir seviye 10 haftada biter. Yoğun ders alınabilen bir programdır.
  3. Hafta İçi Akşam Üç Günlük Program (Sınıf Dersi): Hafta içi 19:30’da başlayan ve günlük 3 haftalık 9 saat ders yapılan programdır. Başlangıçtan itibaren bir kur 7 hafta bir seviye ise yaklaşık 14 haftada biter. Hafta sonu programı olanlar için en çok tercih edilen programdır.
  4. Hafta İçi Akşam İki Günlük Program (Sınıf Dersi): Hafta içi 19:30’da başlayan ve günlük 3, haftalık 6 saat ders yapılan programdır. Bir kur 10 hafta bir seviye ise 20 haftada biter. Özellikle okul eğitimlerini devam ettiren, mezuniyete bir seneden fazla zamanı olan bu arada iyi bir İngilizce eğitimi almak isteyenlerce tercih edilir.
  5. Hafta Sonu Sabah veya Hafta Sonu Öğlen İki Günlük Program (Sınıf Dersi): Tercihinize göre, hafta sonu saat 09:30 veya 13:45’de başlayan günlük 4, haftalık 8 saat ders yapılan programlardır. Bir kur yaklaşık 7.5 hafta, bir seviye ise 15 haftada biter. Özellikle lise ve üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen programlardır.
  6. Hafta Sonu Akşam İki Günlük Program (Sınıf Dersi): Hafta Sonu Saat 17:45’de başlayan günlük 3, haftalık 6 saat ders yapılan programdır. . Bir kur 10 hafta bir seviye ise 20 haftada biter. İngilizce eğitimini zamana yayarak sürdürmek isteyenler için ideal bir başka programdır.

 

 

Yetişkinler için hazırlanan bu programlı eğitimler, yine şubelerimiz tarafından programlanan eğitim destek hizmetleriyle pekiştirilir. Eğitimini aldığınız programların pekiştirilmesi amacıyla hazırlanan bu programlarda yabancı dil eğitiminin temelini oluşturan 1. Grammar 2. Speaking 3. Reading 4. Listening çalışmaları yapılır. Bu programlara eğitimleriniz bittikten sonra da ömür boyu katılabilirsiniz.

 

İngilizce kursları size eğitim programını, İngilizce eğitimi için gerekli alanı, tecrübeli yerli ve yabancı eğitmenleri sağlar. İngilizce Kursu’nun ne kadar süreceğine yukarıdaki seçeneklere bakarak karar verebilirsiniz. Ancak size İngilizce öğretecek olan asıl şey, sizin azim ve kararlılığınızdır.