Yaz Sıcağında İngilizce Kursu Nereden Çıktı?

İşte bize okuduğunuz makaleyi yazdıran soru. Yaz sıcaktır, yaz tatildir, yaz vakit öldürmektir, yaz kışı beklemektir çoğunlukla.

 

Sonra yaz biter, yağmurlarla birlikte curcuna da başlar. Zaman yoktur, iş yoğundur, sınavlar zordur ve kime sorsanız “kafam yoğun”dur. Bunların hepsi de doğrudur. Anlatmak istediğimiz şu ki; İngilizce eğitimi için öncelikle karar vermek gereklidir. Sonrası doğru kararı verip bu kararı uygulamaktır.

 

Niye yaz aylarında İngilizce eğitimi almak isteyelim? Sorunun en güzel cevaplarından biri “çünkü tatildesiniz”. Hayat daha durgun, yarına yetişecek dersler, erken kararan havanın kasveti yoktur. Ayrıca ekonomik olarak da, İngilizce kursları tarafından sağlanan olanaklar açısından da çok doğru bir zamandır. Özellikle aylar süren bu durağan dönemin sadece bir veya iki haftasında tatil yapabilecekseniz, iyi bir tatil etkinliğidir de.

 

Günlerinizi programlamanıza yardımcı olacak güzel referans noktaları olarak ders saatleriniz öncesi veya sonrasına başka etkinlikler ilave ederek gerçekten güzel geçen günler ve hatıralar biriktirebilirsiniz. Yarına yetiştirmeniz gereken bir ödev veya gireceğiniz başka bir sınav olmayacağı için İngilizce kursuna odaklanarak derslerinizi çok daha verimli hale getirip, diğer zamanlarda örneğin bir kaç ay sürecek bir eğitimi bir ayda koca bir dönem sürecek bir eğitimi ise sadece yaz aylarında bitirebilirsiniz. Böylece yeni döneme ömür boyu omzunuzda yük olarak duracak bir ağırlıktan kurtularak başlarsınız.

 

Özellikle, üniversite eğitimini, ülkemizin küçük şehirlerinde devam ettirenlerin karşılaştığı bir diğer sıkıntı da eğitim aldıkları şehirlerde İngilizce kursları bulunmamasıdır. Yaz aylarını İstanbul’da geçirenler için, şehrimizin olanakları sonsuzdur.

 

BritishEnglish uzun yıllardır, tercihini değişik nedenlerle yaz aylarında İngilizce kursu almak olarak kullananlar için çok avantajlı eğitim programları hazırlamaktadır. 2016 yılında da bu gelenek bozulmadan devam ediyor. Yaz aylarında “Yoğun İngilizce” programımız hakkında bilgi almak isterseniz şubelerimizi aramanız veya ziyaret etmeniz yeterli.